REKLAMA
 
REKLAMA

Nowa linia mobilnych magazynów energii z bateriami LFP

Nowa linia mobilnych magazynów energii z bateriami LFP
fot. Aggreko

Szkocka firma Aggreko wprowadza na rynek nową linię mobilnych magazynów energii o pojemnościach 65 i 120 kWh.  Magazyny wykorzystują baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) oraz inwertery marki Victron Energy. Pojemność końcową można zwiększyć przez połączenie ze sobą kilku jednostek.

Aggreko zajmuje się m.in. dostarczaniem przenośnych rozwiązań do magazynowania energii. Firma z siedzibą w Szkocji działa w kilku krajach na terenie całego świata. Teraz poinformowała o wprowadzeniu dwóch nowych mobilnych magazynów energii o mocach 30 oraz 60 kVA (kilowoltoamper), które oferują pojemność odpowiednio 65 i 120 kWh.

W pełni wyposażone i bezpieczne

Magazyny energii składają się z baterii litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP) firmy Pylontech. Wykorzystano model Pylontech US3000, który ma pojemność 3,6 kWh, wymiary 442 x 420 x 132 mm i masę 32 kg. Może pracować w szerokim zakresie temperatur od -20 do +60 st. C.

REKLAMA

Magazyn energii wyposażony jest w inwertery holenderskiego producenta Victron Energy. Wykorzystano urządzenia Victron Quattro 48/5000/70/120, które kontrolują przepływ i konwersję energii elektrycznej.

Dodatkowo najnowsze banki energii Aggreko mają ochronę przeciwpożarową i wszystkie niezbędne do pracy komponenty pomocnicze. Dzięki temu są kompletnymi rozwiązaniami typu plug-and-play.

Dwa modele do wyboru

Pierwszy magazyn energii Aggreko oferuje moc 30 kVA, co przekłada się na pojemność około 65 kWh brutto. Jednostka ma wymiary 1140 x 1450 x 1580 mm i waży 1360 kg.

REKLAMA

Drugi, większy model, o mocy 60 kVA, oferuje około 120 kWh pojemności brutto. Jego wymiary wynoszą 2250 x 1300 x 2065 mm, a masa to 2700 kg.

Jak podaje Aggreko, poszczególne jednostki magazynujące można ze sobą łączyć, tworząc bank energii o porządnej pojemności. Nie znamy jednak maksymalnej liczby urządzeń, które mogą zostać połączone w takim systemie.

Wynajem długoterminowy

Aggreko oferuje usługę wynajmu banków energii na okres od minimum sześciu miesięcy do nawet kilku lat. Firma pobiera odpowiednio opłatę miesięczną lub roczną. W trakcie trwania okresu najmu Aggreko świadczy ewentualne usługi serwisowe urządzeń, a także dokonuje wymaganych przeglądów i prac konserwacyjnych.

Oprócz opisywanych magazynów energii Aggreko ma w swojej ofercie również większy kontenerowy magazyn energii o mocy 1 MW i pojemności 610 kWh. Ta jednostka jest wyposażona w baterie litowo-jonowe, jej wymiary wynoszą 6060 x 2440 x 2800 mm, waży 18 210 kg. Może pracować w zakresie temperatur od -20 do +50 st. C.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

o rany, co to za technologia?? 1 kWh ma masę ponad 20kg!! i te rozmiary, jakby użyć baterii opartej na ołowiakach, mogło być to porównywalne, lub nawet mniejsze

To znaczy że podjadę Tirem pod wiatrak lub PV co łaskawie czekają na podłączenie do sieci , zostawiam pusty i jadę sprzedać 100 % OZE , kto da więcej ? A przesył niech się buja he he , nic nie produkuje , tylko straty. Mój pomysł sprzed lat , podoba mi się. Tylko wymieniamy kontenery. Można robić eksport do wysokich cen. Produkuje w Polsce ktoś takie zestawy ?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA