REKLAMA
 
REKLAMA

Growatt zbiera zamówienia na przenośny magazyn energii

Growatt zbiera zamówienia na przenośny magazyn energii
fot. Growatt

Chiński producent prowadzi przedsprzedaż nowego przenośnego magazynu energii Infinity 1300. Urządzenie można ładować energią z fotowoltaiki o mocy maksymalnie 800 W i sterować nim za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Infinity 1300 chińskiej firmy Growatt to przenośna stacja ładowania urządzeń o pojemności 1382 Wh. Ma służyć do ładowania głównie urządzeń mobilnych, takich jak laptop, smartfon, kamera, w warunkach domowych lub w podróży bez dostępu do fizycznego gniazdka.

Parametry techniczne

Infinity 1300 został wykonany na bazie baterii LFP (litowo-żelazowo-fosforanowej) i ma zagwarantować ponad 3000 cykli pracy lub żywotność 10 lat. Samo urządzenie ma się ładować od 0 do 100 proc. w około 100 minut.

REKLAMA

Wymiary przenośnego magazynu energii Infinity 1300 wynoszą 419 x 287 x 231 mm przy masie 19,5 kg. Jak opisuje producent, w pełni naładowany magazyn może zasilić 20-krotnie laptop z baterią o pojemności 60 Wh i 96-krotnie smartfon z baterią 13 Wh.

Maksymalna moc wyjściowa magazynu energii wynosi 1,8 kW. Dzięki 14 wszechstronnym gniazdom możliwe jest ładowanie wielu urządzeń jednocześnie. Użytkownik może skorzystać m.in. z USB-A, USB-C, AC Output 2000 W oraz ładowarki indukcyjnej.

Infinity 1300  jest ponadto wyposażone w funkcję UPS (<20 mm – czas przełączania). Z zakresu bezpieczeństwa chiński producent wdrożył rozwiązanie ograniczające pracę urządzenia w zbyt niskich/wysokich temperaturach, zabezpieczenie napięciowe oraz prądowe. Growatt oferuje na Infinity 1300 pięcioletnią gwarancję produktową.

Z magazynem energii użytkownik może komunikować się za pośrednictwem Bluetootha lub Wi-Fi. Producent dostarcza również aplikację mobilną MyGro App do kontrolowania procesów ładowania, ich planowania i zdalnego uruchamiania.

REKLAMA

Użytkowników zabierających Infinity 1300 w podróż ucieszy fakt, że urządzenie można naładować również za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych. Growatt dopuszcza ładowanie z mocą maksymalnie 800 W i rekomenduje wykorzystanie do tego celu elastycznych składanych modułów PV, które są już powszechnie dostępne w sprzedaży.

Przedsprzedaż

Obecnie trwa przedsprzedaż Infinity 1300 na oficjalnej stronie Growatt. Urządzenie można kupić do końca tego miesiąca w cenie 999 dolarów (około 4200 zł).

Po tym okresie urządzenie będzie kosztować już 1299 dolarów (około 5500 zł). Użytkownik, który zamówi urządzenie w przedsprzedaży, ma szansę na dokonanie zwrotu w ciągu 30 dni.

Infinity 1300 pod względem oferowanej pojemności jest młodszym bratem Infinity 1500, który Growatt wprowadził do sprzedaży w zeszłym roku. Tamten magazyn energii charakteryzuje się pojemnością 1554 kWh i maksymalną mocą wyjściową 2 kW. Większa stacja ładowania ma wymiary 418,7 x 230 x 287 mm i waży 16,5 kg. System objęty jest dwuletnią gwarancją produktową, która obejmuje także system zarządzania baterią (BMS).

Infinity 1500 ma żywotność ocenianą na ponad 800 cykli ładowania (po tym okresie jego pojemność ma wynosić około 60 proc. wartości nominalnej).

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Czy jest opcja zamówienia w Polsce? Na offsite dostępna dostawa tylko do US

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA