REKLAMA
 
REKLAMA

Bslbatt wprowadza ultracienką baterię do zastosowań domowych

Bslbatt wprowadza ultracienką baterię do zastosowań domowych
fot. Bslbatt

Chiński producent baterii ogłosił, że wprowadzi na rynek baterię wysokonapięciową do zastosowań domowych, która ma być najcieńszą tego typu baterią na świecie. Odpowiednia konfiguracja magazynu ma zapewnić zapas energii dla wieloosobowej rodziny nawet na kilka dni.

Swój najnowszy produkt One PowerPeak HVS Bslbatt zaprezentował na majowych targach SNEC w Szanghaju. System magazynowania energii został wybudowany w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LFP).

Ultracienka

Wysokonapięciowa bateria One PowerPeak HVS ma zaledwie 140 mm grubości, co – jak twierdzi producent – sprawia, że jest to najcieńsza bateria wysokonapięciowa do zastosowań mieszkalnych na świecie.

REKLAMA

Producent oferuje swój zestaw z różną liczbą jednostek magazynujących. Minimalnie może ich być 3 (napięcie znamionowe = 230,4 V). Wówczas zyskujemy system magazynowania energii o pojemności 12,21 kWh. Istnieje możliwość połączenia ze sobą do 9 jednostek (napięcie znamionowe = 756 V), co pozwoli uzyskać całkowitą pojemność 36,63 kWh.

Wymiary najmniejszego pakietu (z 3 jednostkami) wynoszą 1460 x 735 x 140 mm przy masie 136 kg. Natomiast pakiet największy (z 9 jednostkami) ma wymiary 2180  x 735 x 140 mm i waży 383 kg.

Warto dodać, że pakiet składający się z 9 jednostek można łączyć równolegle – maksymalnie 6 pakietów – w jeden system. W tej konfiguracji użytkownik uzyskuje 219,78 kWh pojemności magazynowania, co powinno pozwolić na zasilenie wieloosobowej rodziny przez kilka dni w przypadku blackoutu.

Imponujące warunki pracy

One PowerPeak HVS ma mieć zdolność pracy przez ponad 6 tys. cykli. Dodatkowo system ma umożliwiać 90 proc. głębokości rozładowywania, czym użytkownik może dodatkowo sterować za pośrednictwem specjalnego oprogramowania.

REKLAMA

Magazyn energii będzie współpracować ze wszystkimi popularnymi na rynku inwerterami trójfazowymi, a producent rekomenduje wyposażenie się w instalację fotowoltaiczną, która będzie ładować baterie darmowym prądem.

Warto również zaznaczyć, że One PowerPeak HVS charakteryzuje się bardzo niskim poziomem samorozładowywania się ogniw, który wynosi zaledwie 2 proc. w skali miesiąca.

Na stronie producenta nie ma obecnie dostępnej karty katalogowej produktu, nie znamy również przybliżonej ceny zestawu ani daty jego premiery.

90 mm LVS

W zeszłym roku informowaliśmy, że chiński Bslbatt wprowadzi do sprzedaży inny ciekawy produkt, a mianowicie PowerLine-5 kWh, czyli niskonapięciową (LVS) baterię LFP o pojemności brutto 5,12 kWh i grubości zaledwie 90 mm (całkowite wymiary wynoszą 650 x 540 x 90 mm przy masie 50 kg).

Bateria wyposażona jest w ekran LED, który wyświetla informację na temat napięcia, prądu i temperatury pracy. Jak opisuje producent, Powerline może pracować w zakresie temperatur od -20 do +56 st. C, ma również certyfikat IP22.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA