SolaX Power – równoległe połączenie falowników tradycyjnych z hybrydowymi

SolaX Power – równoległe połączenie falowników tradycyjnych z hybrydowymi
SolaX Power

SolaX Power, pionierska firma w branży energii słonecznej, od lat przoduje w opracowywaniu innowacyjnych produktów, wykorzystujących energię ze słońca. Jednym z przykładów zaangażowania SolaX Power w maksymalizację wykorzystania zielonej energii, jest integracja komercyjnych falowników fotowoltaicznych równolegle z falownikami hybrydowymi, w jeden układ za pomocą SolaX DataHub1000.

Przedstawiamy rozwiązanie i jego zalety

Integracja komercyjnych falowników fotowoltaicznych, takich jak SolaX X3-MEGA G2 i X3-FORTH, w jeden system równolegle z falownikami X-Hybrid G4 za pomocą SolaX DataHub1000 oferuje kompleksowe i wydajne rozwiązanie użycia energii słonecznej dla zastosowań komercyjnych. Łącząc te trzy elementy, SolaX Power zapewnia firmom potężny, niezawodny i elastyczny system, który maksymalizuje wytwarzanie energii i zmniejsza emisję dwutlenku węgla.

X3-MEGA G2 (40-60 kW) & X3-FORTH (80-150 kW)

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość optymalizacji produkcji energii. Komercyjne falowniki fotowoltaiczne, takie jak X3-MEGA G2 i X3-FORTH, umożliwiają wydajną konwersję energii słonecznej na użyteczną energię elektryczną. Dzięki maksymalnie 12 MPPT i 99% sprawności falowniki te są specjalnie zaprojektowane do instalacji na skalę komercyjną, zapewniając wysoką wydajność i trwałość nawet w wymagających środowiskach. Oba zapewniają funkcję AFCI (opcjonalnie) i SPD AC&DC (Typ II) wewnątrz dla zapewnienia bezpieczeństwa. Posiadają również: wbudowaną kontrolę mocy eksportu, zdalne ustawianie i aktualizowanie, obsługa inteligentnej diagnostyki krzywej I-V. Dzięki konfiguracji równoległej wiele falowników może bezproblemowo ze sobą współpracować, co pozwala na zwiększenie mocy i uzyskanie nadwyżki energii.

falownik hybrydowy X3-MEGA G2 (40-60kW) & X3-FORTH (80-150kW)
X3-MEGA G2 (40-60kW) & X3-FORTH (80-150kW)

Falowniki SolaX X-Hybrid G4 (3-15 kW)

Oprócz komercyjnych falowników fotowoltaicznych SolaX Power oferując szereg falowników hybrydowych, takich jak X1-Hybrid G4 i X3-Hybrid G4, dodatkowo zwiększa możliwości wykorzystania energii słonecznej. Inwertery hybrydowe łączą w sobie funkcje tradycyjnego inwertera fotowoltaicznego z możliwością magazynowania energii, umożliwiając firmom magazynowanie nadmiaru energii do późniejszego wykorzystania. Ta cecha jest szczególnie korzystna w okresach słabego nasłonecznienia lub dużego zapotrzebowania, zapewniając niezawodne zasilanie i zmniejszając zależność od energii z sieci.

Falowniki SolaX X-Hybrid G4 (3-15 kW)
Falowniki SolaX X-Hybrid G4 (3-15 kW)

SolaX DataHub1000

SolaX DataHub1000 działa jako centralny węzeł komunikacyjny, ułatwiając bezproblemową integrację i monitorowanie całego systemu energii słonecznej. To inteligentne urządzenie zapewnia monitorowanie i zarządzanie w czasie rzeczywistym produkcją, zużyciem i magazynowaniem energii. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi i zaawansowanej analityce firmy mogą uzyskać wgląd w swoje wzorce zużycia energii, umożliwiając im optymalizację działań i maksymalizację wydajności.

SolaX DataHub1000
SolaX DataHub1000

Integracja komercyjnych falowników fotowoltaicznych firmy SolaX Power równolegle z falownikami hybrydowymi oraz SolaX DataHub1000 stanowi kompleksowe i przyszłościowe rozwiązanie dla komercyjnych instalacji fotowoltaicznych. Dzięki komercyjnym falownikom fotowoltaicznym X3-MEGA G2 i X3-FORTH SolaX Power zapewnia wysokowydajną konwersję energii, podczas gdy falowniki hybrydowe oferują dodatkową zaletę w postaci możliwości magazynowania energii. SolaX DataHub1000 działa jako centralny system monitorowania i zarządzania, zapewniając wgląd i kontrolę nad systemem przetwarzania magazynowania i wykorzystania energii słonecznej.

 

artykuł sponsorowany