Nowe magazyny energii Tesli wkrótce w sprzedaży

Nowe magazyny energii Tesli wkrótce w sprzedaży
Fot. Tesla

Amerykański producent samochodów elektrycznych i systemów magazynowania energii ogłosił, że za kilka miesięcy rozpocznie sprzedaż nowej wersji systemu magazynowania energii Powerwall. Będzie to trzecia odsłona flagowego magazynu energii Tesli.

Obecna seria magazynów energii Powerwall 2 oraz wcześniejsza, pierwsza odsłona produktów Tesli przeznaczonych dla rynku prosumenckiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Zainteresowanie widać zwłaszcza na rynku amerykańskim, ale też u naszych zachodnich sąsiadów.

W USA, m.in. w Kalifornii i Kolorado, na bazie systemów magazynowania energii Tesli buduje się elektrownie wirtualne (VPP). Ich uczestnicy mogą generować dla siebie dodatkowy zysk w zamian za okresowe udostępnianie zgromadzonej energii w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania.

REKLAMA

Nowy Powerwall 3

Przed nami premiera nowego systemu magazynowania energii Tesli – Powerwall 3. Z informacji, które są obecnie dostępne, wiemy, że nowy produkt będzie oferowany klientom od 2024 r. (nie znamy jeszcze bardziej przybliżonej daty). Bateria ma mieć 13,5 kWh pojemności (nie podano, czy chodzi o pojemność netto) i pozwalać na pobieranie mocy ciągłej do 11,5 kW. Wymiary urządzenia to 1100 x 610 x 193 mm, a jego masa wyniesie 130 kg. Tesla ma oferować 10 lat gwarancji na nowy produkt.

Amerykański producent podał kilka istotnych informacji dla osób, które już dziś myślą o zakupie Powerwalla 3. Przede wszystkim na razie nie ma możliwości składania zamówień na najnowsze urządzenia. Obecnie klienci mogą składać zamówienia na Powerwall 2 lub Powerwall+ (w ofercie dostępne są również rozwiązania z zakresu fotowoltaiki).

REKLAMA

Nie jest jeszcze znana cena nowego systemu magazynowania energii. Co więcej, Tesla informuje również, że w przypadku Powerwalla 3 nie będzie możliwości uzyskania 500 dolarów rabatu za zakup urządzenia, jak ma to miejsce w przypadku wersji Powerwall 2 lub Powerwall+. Aby uzyskać rabat, zakup, instalacja i rejestracja wymienionych urządzeń musi odbyć się w okresie od 15 czerwca do 31 października 2023 r.

Ważne jest również, że magazyn energii Powerwall 3 nie jest kompatybilny z poprzednimi systemami magazynowania Tesli. Nie można go zatem łączyć z urządzeniami Powerwall 2 lub Powerwall+.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.