Dotacja na fotowoltaikę z magazynami energii z NFOŚIGW

Dotacja na fotowoltaikę z magazynami energii z NFOŚIGW
NFOŚiGW

Dotację na instalacje fotowoltaiczne z magazynami energii przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycje zostaną zrealizowane na Podkarpaciu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii. Wartość dofinansowania w formie dotacji wynosi 2,172 mln zł, dodatkowo inwestycje wesprze pożyczka w takiej samej wysokości. Całkowita wartość projektu wynosi 5,5 mln zł.

Dzięki dofinansowaniu MPGK – Krośnieński Holding Komunalny uruchomi trzy instalacje fotowoltaiczne z magazynami energii.

REKLAMA

Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 80 kWp z magazynem energii o pojemności 40 kWh. W przepompowni przy ul. Ściegiennego w Krośnie planowana jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 21 kWp z magazynem energii o pojemności 10 kWh.

Z kolei na terenie Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie ma powstać instalacja PV o mocy 350 kW z magazynem energii o pojemności 350 kWh.

REKLAMA

Dofinansowany projekt obejmuje zakup, dostawę, montaż instalacji składającej się z paneli fotowoltaicznych wraz z osprzętem – w tym trackerami umożliwiającymi zwiększenie uzysków energii.
.

.
Instalacje mają być gotowe do marca 2025 r. Cała wyprodukowana energia zostanie zużyta na potrzeby własne MPGK – Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Dofinansowanie na ten projekt zostało przyznane przez NFOŚiGW z programu „Ciepłownictwo powiatowe”.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.