Dofinansowanie na kursy dla instalatorów i projektantów OZE

Dofinansowanie na kursy dla instalatorów i projektantów OZE
Atum

Początek każdego roku to idealny czas na wyznaczenie nowych celów i spełnianie noworocznych postanowień. To również zwiększona ilość dostępnych finansowań szkoleń i kursów we Wrocławiu, powiecie wrocławskim i całym województwie dolnośląskim. Wejdź w nowy rok z poszerzonym zakresem kompetencji oraz kwalifikacji, wyznacz ambitne cele i spełniaj się w zawodzie, wybierając specjalizację w OZE!

Propozycja szkoleń w specjalizacji OZE

Z unijnego dofinansowania do szkoleń, w tym również z branży odnawialnych źródeł energii, mogą skorzystać osoby, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz ich pracownicy. Dzięki nim możemy nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale również będzie to dla nas znakomita karta przetargowa w momencie rozmów o podwyżkę lub w przypadku podejmowania znacznie większych projektów.

REKLAMA

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce nie przestaje się zatrzymywać i mimo ciężkiej sytuacji w innych branżach, ta ma się bardzo dobrze i zalicza wzrosty. Jest to jeden z lepszych wyborów podczas przebranżowienia się lub zdobycia nowych umiejętności.

Wybór samego szkolenia, które chcemy realizować, może być trudny, ponieważ dostępna karta usług jest szeroka. Opierając się na elastycznych metodach, które mogą spełnić konkretne potrzeby każdego uczestnika, ATUM przeprowadza kompleksowy wywiad oraz doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia dla zainteresowanego.

Więcej informacji na temat szkoleń oraz ich dofinansowań można uzyskać od konsultantów firmy ATUM, która jako lider szkoleń OZE już od kilku lat świadczy usługi w zakresie edukacji dla profesjonalistów i kształci w kierunkach, które sprawdzają się na rynku.

Jako firma o wysokim standardzie oferowanych usług, czego potwierdzeniem jest posiadanie akredytacji UDT (jako jedna z pierwszych na rynku), ATUM wyznacza trendy szkoleniowe w branży odnawialnych źródeł energii.

Lista szkoleń, w których nabycie kompetencji jest najbardziej wymagane na rynku:

Jak pozyskać dofinansowanie do szkoleń?

Pierwszą z dostępnych możliwości są programy KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy), który pojawia się przynajmniej raz do roku w powiatowych urzędach pracy. Jest to program kierowany do pracodawców, którzy chcieliby wykorzystać dostępne środki na kształcenie swoich pracowników. Ważne jest, aby weryfikować na bieżąco strony internetowego urzędów pracy, ponieważ informacje są czasowe, a środki ograniczone.

Druga opcja to finansowania dla osób bezrobotnych, które zarejestrowane są w urzędzie pracy. W tym przypadku wystarczy bezpośredni kontakt z urzędem w swoim regionie, który przekaże informacje o dostępnych środkach oraz wymaganych dokumentach.

Trzecią możliwością jest Baza Usług Rozwojowych, za pomocą której z usług finansowania może skorzystać mikro, mały lub średni przedsiębiorca. W ramach RPO realizowane są projekty tzw. Podmiotowych Systemów Finansowania. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z operatorem w swoim regionie w celu uzyskania kompletnych informacji.

Co oprócz możliwości dofinansowań? Inne metody płatności?

ATUM proponuje również kredytowanie realizowanych usług z niskim oprocentowaniem. Klienci mają do wyboru kilka banków, a komplet formalności załatwiany jest dosłownie w 15 minut od złożenia zamówienia. Cały proces przeprowadzany jest z konsultantem podczas rozmowy telefonicznej. Jest to idealna opcja dla osób, które wolą płatności rozłożyć na raty, nie odczuwając tym samym płatności jednorazowej.

REKLAMA

Czy wybór firmy szkoleniowej ma znaczenie?

Nowe możliwości w dzisiejszych czasach są dla nas na wyciągnięcie ręki. To właśnie dzięki nim możemy rozwijać się nie tylko pod kątem zawodowym. Jednym z wyznaczników, który jest ważną składową w drodze do sukcesu, jest firma szkoleniowa, która nauczy nas nowych umiejętności. Czym powinna charakteryzować się taka firma szkoleniowa działająca w specjalizacji OZE?

Pierwszym czynnikiem jest oczywiście wartość merytoryczna. Nic w tym dziwnego, że liderzy branży szkoleniowej zatrudniają praktyków mających kilkunastoletnie doświadczenie w swojej dziedzinie. Dzięki temu uczestnicy mają pewność, że wiedzę przekazuje im osoba, która ma spore rozeznanie w danej tematyce.

Drugim elementem jest sposób przekazywania wiedzy. Nikt zapewne nie lubi długich szkoleń, które są związane tylko i wyłącznie z wiedzą teoretyczną. Z racji, że OZE należy do dziedziny technicznej, część wiedzy teoretycznej jest nieunikniona. Jest ona jednak na tyle urozmaicona, że żaden z uczestników nie poczuje znużenia.

Trzecią wartością jest sposób, w jaki uczestnicy są traktowani po szkoleniu. Każdy z uczestników otrzymuje ogromne ilości materiałów dydaktycznych, ale również wsparcie techniczne w zakresie realizowanej usługi, które jest dostępne przez pewien czas od momentu zakończenia szkolenia. Oznacza to, że absolwenci kursów firmy ATUM mogą uzyskać odpowiedzi na pojawiające się pytania po szkoleniu bezpośrednio od wykładowców.

Czy pozyskane umiejętności przydadzą się w pracy zawodowej?

Zakończenie szkolenia i otrzymanie certyfikatu to tylko pierwszy krok do sukcesu. Należy pamiętać, że nawet najlepsze szkolenie bez późniejszego wdrożenia w życie otrzymanej wiedzy, nie da wielu możliwości rozwoju. Branża OZE w dzisiejszych czasach należy do najbardziej dynamicznych i tylko od uczestników szkoleń będzie zależało, czy zostaną specjalistami w swojej dziedzinie.

Należy również pamiętać o tym, że nowe możliwości to również w pewnym sensie odpowiedzialność, która na nas spoczywa. Wraz z pozyskiwaniem nowych umiejętności będziemy otrzymywali coraz bardziej skomplikowane zadania, które będą nie tylko wymagały wyspecjalizowanej wiedzy teoretycznej, ale również praktyki. Takie podejście do swojej kariery zawodowej może dać nam sukces w dłuższej perspektywie czasu.

ATUM Sp. z o.o. Akredytowane Centrum Szkoleń OZE „Szkolimy z dobrą energią”

ul. Ostrowskiego 7, Wrocław, tel. 71 786 62 87

biuro@atum.edu.plwww.atum.edu.pl

Polub profil firmy i bądź na bieżąco:  

 

artykuł sponsorowany