REKLAMA
 
REKLAMA

Onde na plusie za rok 2022. W planach nowe rynki

Onde na plusie za rok 2022. W planach nowe rynki
fot. Onde

W 2022 roku Grupa Onde zanotowała niższe wyniki finansowe niż rok wcześniej. Utrzymała jednak na plusie zysk operacyjny i zysk netto. – Czwarty kwartał pozwolił nam na znaczne uzupełnienie naszego backlogu, który na koniec roku wyniósł około 900 mln zł, co jest wielkością porównywalną z zeszłoroczną – powiedział prezes spółki.

W roku 2022 Grup Onde osiągnęła 1092,9 mln zł przychodów wobec 1217,4 mln w 2021 roku. Pozwoliło to na osiągniecie 21,86 mln zł zysku operacyjnego (62,37 mln zł w 2021) oraz 7,2 mln zł zysku netto (46,2 mln zł rok wcześniej). EBITDA wyniosła 30 mln zł.

Czwarty kwartał pozwolił nam na znaczne uzupełnienie naszego backlogu, który na koniec roku wyniósł około 900 mln zł, co jest wielkością porównywalną z zeszłoroczną. Co więcej, na początku 2023 roku pozyskaliśmy sporo kontraktów o łącznej wartości ponad 370 mln zł. Solidny, zdrowy portfel zamówień pozwala nam z optymizmem patrzeć zarówno na przychody w 2023 roku, jak i na ich rentowność – powiedział Paweł Średniawa, prezes Onde.

REKLAMA

Prezes Onde wskazuje kierunki, w jakich spółka zamierza rozwijać się w najbliższym czasie.

Weszliśmy na rynek litewski i chcemy kontynuować ekspansję zagraniczną. Przyglądamy się m.in. pozostałym krajom bałtyckim, Rumunii, a także oczywiście rynkowi niemieckiemu, gdzie chcielibyśmy zrealizować akwizycję lub rozwijać się organicznie – wskazuje Średniawa.

REKLAMA

– Ciekawy może być dla nas również rynek offshore, ponieważ mamy kompetencje, aby wykonywać lądowe części tych instalacji – dodaje.

W segmencie deweloperskim spółka zamierza pozyskać partnera strategicznego dla portfela projektów OZE, jednak czeka na ustabilizowanie się cen energii.

Jednocześnie przygotowujemy do sprzedaży naszą pierwszą własną farmę PV Cyranka. Pozyskane w ten sposób środki umożliwią nam start kolejnych inwestycji na własny rachunek – zapowiada prezes Onde.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze
Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA