Onde z wielomilionowymi umowa na wykonanie farm PV

Onde z wielomilionowymi umowa na wykonanie farm PV
fot. Onde

Spółka Onde opublikowała informację o zawarciu umów o łącznej wartości około 152 mln zł netto. Dotyczą one wykonania robót budowalnych na trzech farmach fotowoltaicznych w Polsce. Inwestorem jest Qair Polska.

Łączna moc farm PV, na których Onde zrealizuje kompleksowe roboty budowlane, osiągnąć ma 122 MW. Inwestorem jest firma Qair Polska, z siedzibą we Wrocławiu, która ma 100 proc. udziałów w spółkach QPV Golczewo, QPV Rokietnica i QPV Pakość. Pierwsza zakontraktowana inwestycja – PV Golczewo – to farma fotowoltaiczna o mocy 80 MW (wartość tego kontraktu opiewa na 93 mln zł), druga to PV Rokietnica (32 MW, 46 mln zł), a trzecia – PV Pakość (10 MW, 13 mln zł).

Do podpisania umów między firmami doszło w pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku, jednak wówczas podjęta została decyzja o opóźnieniu przekazania informacji poufnej.

REKLAMA

Na wykonanie zakontraktowanych robót budowlanych przez Onde spółki przewidziały 52 tygodnie. Przystąpienie przez obie strony do realizacji umów jest uzależnione od pisemnego polecenia rozpoczęcia prac przekazanego wykonawcy przez zamawiającego. We wszystkich trzech kontraktach ma to nastąpić ostatecznie do 28 lutego 2023 roku.

Kredyt na własną farmę PV

Także w styczniu br. Onde poinformowało o podpisaniu przez jego spółkę zależną Cyranka, z siedzibą w Toruniu, znaczącej umowy finansowej dotyczącej jej własnych projektów fotowoltaicznych. Instalacje realizowane w ramach projektu o nazwie Cyranka mają osiągnąć łączną moc zainstalowaną 18 MW. Inwestycje są obecnie na końcowym etapie budowy (faza rozruchu technologicznego).

REKLAMA

Instytucją udzielającą kredytów na wykonanie projektu jest mBank. Finansowanie obejmie kredyt budowlany i inwestycyjny (na spłatę kredytu budowlanego) w maksymalnej kwocie 43,9 mln zł, z możliwością zwiększenia do 50,7 mln zł, a także kredyt rewolwingowy na finansowanie zobowiązań z tytułu VAT-u w maksymalnej kwocie 12,2 mln zł.

Umowa przewiduje spłatę kredytów nie później niż do 30 czerwca 2033 roku.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.