REKLAMA
 
REKLAMA

Zestaw dla podróżników: mobilny magazyn energii i składana fotowoltaika

Zestaw dla podróżników: mobilny magazyn energii i składana fotowoltaika
fot. Amazon

Osoby, które dużo podróżują, zwłaszcza w celach rekreacyjnych, może zainteresować wielofunkcyjny zestaw przenośnego magazynu energii elektrycznej i składanych modułów fotowoltaicznych. Całość dostępna jest obecnie w obniżonej cenie na stronie dystrybutora.

Zestaw wyprodukowany przez firmę Goal Zero składa się z przenośnego magazynu energii Goal Zero Yeti 6000X oraz dwóch składanych modułów fotowoltaicznych Ranger 300. Poza tym użytkownik otrzymuje niezbędne okablowanie i dostęp do specjalnej aplikacji monitorującej pracę systemu.

Bank energii na kółkach

Dla osób, które często wyruszają chociażby na kempingi lub po prostu szukają awaryjnego źródła zasilania dla niewielkiej liczby urządzeń, prezentowany pakiet może się okazać szczególnie przydatny. Wyposażony w dwa koła i wygodne rączki do przewożenia/przenoszenia Goal Zero Yeti 6000X ma pojemność 6071 Wh i jest zbudowany na bazie baterii litowo-jonowych.

REKLAMA

Wymiary magazynu energii to 432 x 389 x 257 mm, a jego masa wynosi 48 kg. Urządzenie jest wyposażone m.in. w: dwa uziemione gniazda AC, które łącznie mogą obsługiwać obciążenie 2000 W (w szczycie 3500 W), parę portów USB-C o mocy 60 i 18 W, port USB-A 2,4 A. Co więcej, Yeti 6000X ma różne wyjścia prądu stałego, w tym wtyczkę samochodową 12 V, dzięki czemu można stosunkowo łatwo podłączyć dodatkowe urządzenia.

Magazyn energii wyposażony jest również w zintegrowany kontroler MPPT, szczególnie ważny w momencie ładowania za pośrednictwem modułów fotowoltaicznych. Gwarancja na urządzenie wynosi dwa lata.

Dwa moduły PV w zestawie

Wraz z urządzeniem magazynującym energię użytkownik otrzymuje dwa moduły fotowoltaiczne Ranger 300, składane na cztery części. Każdy moduł po rozłożeniu oferuje moc do 300 W (składa się z czterech mniejszych modułów, każdy po 75 W mocy). Wymiary pojedynczego modułu przed rozłożeniem wynoszą 777 x 668 x 96 mm, a po rozłożeniu – 777 x 2690 x 23 mm. Masa Ranger 300 wynosi 17,7 kg.

REKLAMA

Moduły dostarczane są w specjalnych teczkach chroniących je przed uszkodzeniami. Każdy moduł wyposażony jest, jak twierdzi producent, w cieńszą niż standardowo aluminiową ramę, co pozwoliło obniżyć końcową masę jednostki. Nie znamy szczegółów dotyczących technologii produkcji samych ogniw fotowoltaicznych czy modułu, wiemy natomiast, że gwarancja na moduł wynosi tylko dwa lata.

Letnia promocja

Jak czytamy na platformie Amazon będącej jednym z dystrybutorów produktów Goal Zero, opisywany zestaw jest obecnie dostępny w obniżonej cenie 6175 dol. (około 25,6 tys. zł). Poprzednia cena wynosiła 7535 dol. (około 31,6 tys. zł). W cenie uwzględniony jest już koszt wysyłki towaru.

Na stronie samego producenta Goal Zero dostępne są również inne, mniejsze zestawy do generowania i magazynowania energii. Można również osobno kupić magazyn energii oraz składane panele fotowoltaiczne. Goal Zero ma również w ofercie małe powerbanki do ładowania pojedynczych urządzeń.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

zestaw w sam raz na wycieczki rowerowe 🙂

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA