REKLAMA
 
REKLAMA

Ferro przejmuje dystrybutora pomp ciepła

Ferro przejmuje dystrybutora pomp ciepła
Fot. Ferro

Producent i dystrybutor armatury sanitarnej i instalacyjnej oraz źródeł ciepła przejmuje dostawcę pomp ciepła. 

Jak podaje Ferro, firma nabyła 100 proc. udziałów w kapitale spółki Heating Polska, dostawcy pomp ciepła na rynku polskim. Wartość transakcji wynosi 9,65 mln zł. Włączenie spółki do struktury grupy Ferro zaplanowano na początek sierpnia.

Oferta firmy Heating Polska obejmuje pompy ciepła do ogrzewania budynków oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, które współpracują z nowoczesnymi systemami sterowania. Heating Polska prowadzi także szkolenia dla sprzedawców i instalatorów w zakresie wyboru i instalacji urządzeń.

REKLAMA

Jak podano, w 2022 r. Heating Polska zanotowała około 16 mln zł przychodów (z wyłączeniem transakcji z Grupą Ferro), a stan środków pieniężnych spółki Heating Polska po pomniejszeniu o zobowiązania finansowe na dzień publikacji informacji o transakcji wykazuje saldo dodatnie.

REKLAMA

Jak powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Ferro Wojciech Gątkiewicz, współpraca z Heating Polska trwa już od jakiegoś czasu, a ta transakcja ma umożliwić  dalszy rozwój firmy w segmencie pomp ciepła. Przypomnijmy, że w 2021 r. Ferro zawarło umowę nabycia większościowego pakietu akcji stanowiących 70,65 proc. kapitału w spółce Termet oraz 100 proc. udziałów w spółce Tester. Termet to dostawca nowoczesnych urządzeń grzewczych – począwszy od etapu projektowania, przez wykonawstwo i dystrybucję, po obsługę serwisową. W ofercie firmy znajdują się kondensacyjne i standardowe kotły gazowe, podgrzewacze wody oraz rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii, w tym pompy ciepła. Jest też odbiorcą urządzeń spółki Tester, która projektuje, produkuje i sprzedaje elektroniczne układy sterowania i automatyki do urządzeń gazowych oraz specjalistyczne systemy orurowania dla branży grzewczej i chłodniczej.

Spółka Ferro podkreśla, że akwizycja wpisuje się w ramy ogłoszonej strategii firmy w zakresie dywersyfikacji i ekspansji produktowej oraz umożliwi rozwój w segmencie odnawialnych źródeł energii. Zawarta transakcja nie zamyka strategii w obszarze ekspansji produktowej i potencjalnych kolejnych transakcji M&A w przyszłości.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Czyli nie mamy już polskiego producenta pomp ciepła, to co mamy kupować żeby nie finansować niemców i inwestować w polską gospodarkę?

Jest od dawna firma Kołton produkująca porządne PC na Podhalu.

A hewalex to pies

W Żorach jest duży producent rodzimych pomp – JBG HT

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA