Nowi wiceprezesi NFOŚiGW. Na prezesa poczekamy

Nowi wiceprezesi NFOŚiGW. Na prezesa poczekamy
Fot. Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zakończyło postępowania zmierzające od wyboru zastępców prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Na nowego prezesa musimy poczekać.

Po ostatnich zmianach w zarządzie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obowiązki prezesa pełnił dotychczasowy wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski. Pozostali członkowie zarządu funduszu zostali odwołani.

Teraz nowe kierownictwo Ministerstwa Klimatu i Środowiska zakończyło postępowania zmierzające do wyboru nowego kierownictwa NFOŚiGW. Jak informuje resort klimatu, postępowanie kwalifikacyjne składało się z trzech etapów: formalnej oceny dokumentów złożonych przez kandydatów, merytorycznej oceny aplikacji i rozmowy kwalifikacyjnej.

REKLAMA

Następnie Rada Nadzorcza NFOŚiGW wyłoniła osiem kandydatur: dwie na stanowisko prezesa oraz sześć na stanowisko wiceprezesa. Rekomendacje dotyczące nowych członków zarządu narodowego funduszu trafiły do minister klimatu i środowiska.

W wyniku przeprowadzonego postępowania minister Paulina Hennig-Kloska zadecydowała o powołaniu trzech nowych wiceprezesów NFOŚiGW.

REKLAMA

Nowi wiceprezesi

Wiceprezesem NFOŚiGW będzie Robert Gajda, który od początku 2019 r. pełnił funkcję prezesa zarządu w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Kole w województwie wielkopolskim. Robert Gajda ma dyplom MBA, jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wiceprezesem NFOŚiGW będzie także Paweł Augustyn, menedżer z blisko 20-letnim doświadczeniem. Od września 2023 r. pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce H2 Energy sp. z o.o. realizującej projekt produkcji zielonego wodoru w gminie Górzyca w województwie lubuskim.

Trzecim wiceprezesem NFOŚiGW został Józef Matysiak, samorządowiec odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Wincentego Witosa oraz Medalem Ignacego Solarza. Wcześniej pełnił funkcję prezesa Banku Spółdzielczego w Regnowie (1988-1998), a od 1998 r. był starostą rawskim.

Na razie nie wybrano nowego prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na to stanowisko zostanie rozpisany kolejny nabór.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.