Prezes Taurona odwołany. Jego obowiązki będzie pełnić tymczasowa prezes

Prezes Taurona odwołany. Jego obowiązki będzie pełnić tymczasowa prezes
Fot. Tauron

Rada nadzorcza Taurona odwołała pięciu z sześciu członków zarządu spółki. Pełniącą obowiązki prezesa zarządu spółki Tauron Polska Energia została Karolina Mucha-Kuś. 

Rada nadzorcza firmy Tauron Polska Energia odwołała Pawła Szczeszka ze stanowiska prezesa zarządu, Patryka Demskiego ze stanowiska wiceprezesa ds. strategii i rozwoju, Bogusława Rybackiego ze stanowiska wiceprezesa ds. zarządzania majątkiem, Tomasza Szczegielniaka ze stanowiska wiceprezesa ds. handlu i Artura Warzochę ze stanowiska wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych.

Od 14 lutego 2024 r. w skład zarządu Taurona wchodzi pełniąca obowiązki prezesa Karolina Mucha-Kuś oraz wiceprezes ds. finansów Krzysztof Surma. Karolina Mucha-Kuś będzie pełnić obowiązki prezesa zarządu spółki do dnia powołania nowego prezesa zarządu, jednak nie dłużej niż trzy miesiące.

REKLAMA

Jak podała spółka, Karolina Mucha-Kuś jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie energetyki jądrowej oraz rynku gazu ziemnego na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Jest adiunktem w Katedrze Zarządzania na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

REKLAMA

Ponadto obecna p.o. prezesa zarządu jest autorką i współautorką prac naukowych z zakresu zarządzania strategicznego, Smart City, e-mobility, rynku energii, zrównoważonego rozwoju i koopetycji. Kieruje międzynarodowymi projektami badawczymi i jest prelegentką na krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz wykładowcą na uniwersytetach w Europie.

Karolina Mucha-Kuś jest związana z branżą energetyczną od 2007 r. Ma duże doświadczenie w realizacji projektów i inwestycji w sektorze energetycznym (w tym w obszarach dystrybucji i handlu) oraz w administracji publicznej w obszarach: e-mobility (w tym w wykorzystaniu wodoru w transporcie publicznym), grup zakupowych, dotacji celowych (w tym programów ograniczania niskiej emisji) czy cyfryzacji administracji publicznej.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.