REKLAMA
 
REKLAMA

Domy jako benefit dla sprzedawców fotowoltaiki i pomp ciepła

Domy jako benefit dla sprzedawców fotowoltaiki i pomp ciepła
Mateusz Wróbel, Supreme Energy

Firma sprzedająca systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła i magazyny energii zamierza wprowadzić wyjątkowy benefit dla swoich pracowników. To odpowiedź na duże rotacje pracowników w branży energetycznej.

„Your Supreme Energy” – tak nazwany został nowy benefit pracowniczy, który wprowadza Supreme Energy, firma oferująca rozwiązania dla prosumentów. Będą mogli z niego skorzystać pracownicy, którzy sprzedają systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła i magazyny energii w systemie door-to-door.

Spółka Supreme Energy zadeklarowała wybudowanie i przekazanie na własność domu każdemu handlowcowi, który podpisze określoną liczbę umów i przepracuje w firmie minimum 5 lat. W ten sposób chce obniżyć rotacje w zespole sprzedażowym.

REKLAMA

Obecnie wszystkie firmy sprzedażowe mierzą się z wyzwaniem zmniejszenia rotacji handlowców, którzy zmieniają pracę średnio 3 razy w roku, co sprawia, że w ciągu 5 lat pracują łącznie w 15 przedsiębiorstwach. Naszym strategicznym celem jest dalsze skalowanie biznesu, dlatego stawiamy na utrzymanie i wzmocnienie wysoko zmotywowanego zespołu, którego owoce pracy przełożą się na wzrost wartości spółki – wyjaśnia Mateusz Wróbel, prezes Supreme Energy.

Ekologiczne domy dla pracowników

Supreme Energy zaznacza, że już teraz pracownicy firmy mogą korzystać z wartościowych benefitów. Wskazuje jednocześnie warunki, jakie musi spełnić handlowiec, żeby skorzystać z opcji domu na własność. To podpisanie 50 umów z klientami w każdym roku w ciągu 5 kolejnych lat współpracy z Supreme Energy. Dla takiego pracownika firma wybuduje w pełni ekologiczny dom o powierzchni około 90 m2, którego rynkowa wartość wyniesie około 500 tys. zł.

„Your Supreme House” to uzupełnienie holistycznego systemu bonusów, który stworzyliśmy z myślą o budowaniu skutecznych zespołów sprzedażowych. Doradcy energetyczni z Supreme Energy spełniają już swoje marzenia, wybierając samochody klasy premium oraz wyjeżdżając na luksusowe wakacje za granicą. Teraz zyskają także własny dom, na który wiele osób nie może sobie obecnie pozwolić bez konieczności wieloletniego oszczędzania lub zaciągnięcia wysokiego kredytu hipotecznego – mówi prezes Supreme Energy.

Firma podkreśla, że „Your Supreme House” to pierwsza inicjatywa prywatnej firmy, dzięki której pracownicy mogą już po 5 latach pracy otrzymać dom na własność. Wskazuje, że nowy benefit pracowniczy jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnego oszczędzania na zakup nieruchomości oraz kredytów hipotecznych i innych możliwości pozyskania lokum (taniego budownictwa spółdzielczego i publicznego programu budowy mieszkań na wynajem).

REKLAMA

Nasi doradcy energetyczni, którzy spełnią warunki związane z liczbą podpisanych umów w każdym roku współpracy i uzyskaniem 5-letniego stażu pracy otrzymają po 5 latach własny dom, którego metraż będzie stały niezależnie od sytuacji panującej na rynku mieszkaniowym – deklaruje Mateusz Wróbel.

Oddział w Berlinie

Pod koniec ubiegłego roku Supreme Energy ogłosiło plan ekspansji na rynku niemieckim i uruchomienie oddziału w Berlinie. Spółka rozważa także udział w pierwszej ofercie publicznej (IPO) i wejście w tym roku na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

W 2022 r. firma wypracowała ponad 30,3 mln zł przychodów, co oznacza 126-proc. wzrost r/r. Zysk operacyjny EBIT wyniósł w tym czasie prawie 4,5 mln zł, a zysk netto – ponad 3,5 mln zł (ponad 5-krotne wzrosty r/r.)

W pierwszym półroczu 2023 r. przychody netto ze sprzedaży spółki przekroczyły 15,4 mln zł, co oznacza 21-proc. wzrost r/r.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Przyczyna: kretyński system dopłat pseudo stymulujący transformację energetyczną.

Skutek: szajki napalonych naganiaczy, z mózgami zlasowanymi pseudo szkoleniami mlm / motywacyjnymi, którzy latają po biedakach bez pojęcia na wioskach i robią WYNIK.

To nie jest dobre: ani dla systemu energetycznego, ani dla branży, ani dla klientów.

Orientuje się ktoś w jakich cenach ta firma sprzedaje instalacje fotowoltaiczne skoro takie benefity idą..?

Oficer polityczny 27-02-2024 18:03

Czyli będzie jeszcze gorzej i jeszcze drożej. Żadnego domu żaden naganiacz i tak nie dostanie tylko dalej będzie z siebie robił kretyna i oszusta i psuł rynek. Za taką motywację powinien być paragraf dla pomysłodawców. W innych artykułach piszecie o klientach nabitych w butelkę którzy zamontowali pompy ciepła i płacą krocie za prąd bo w tych firmach praktycznie nie istnieje żaden serwis, ale istnieje świetnie zorganiZowany dział marketingu.

Firma która w KRS w dziale podstawowa działalność ma wpisane handel hurtowy..;)))) oj Polska to dziwny kraj

Tak za wszystko zapłaci klient piec na pellet kosztuje o koło 10 tysięcy a przez naciągacz 35-40 tysięcy, firma musi zarobić na domy dla swoich pachołków, a rząd to toleruje i tak naciąga się biednych ludzi, wcześniej na panele i magazyny Energi, teraz na czyste powietrze!

Firma ogłasza program, z którego ktoś może skorzysta za 5 lat, a może nie, a prostactwo bez pojęcia powyżej ma z tym problem. Użytkowniku X, Oficerze polityczny i inni – na czym wasz problem polega – zazdrość odbyt ściska? Droga wolna, możecie spróbować sukcesu w branży.

Serio promujecie tutaj takie firmy?🤦‍♂️
A odpowiadając na pytanie poniżej. Ceny za jakie oni sprzedają to np 83tys za 10kwp 60tys za 5.5kwp itd😆 takie znam od nich wyceny

Szklana kula prawdę Ci powie 28-02-2024 23:13

Firma porażka. Najpierw szukają naiwnych klientów, którym wciskają tanie pompy sprsun i instalacje fotowoltaiczne za ogromne pieniądze, a potem chcą nagradzać pracowników którym udało się znaleźć naiwniaków, których udało się naciągnąć.

Oficer polityczny 29-02-2024 01:52

Sprzedawco pv ! My jesteśmy już dawno w branży i przez oszustów takich jak ty mierzymy się ze skalą oszukanych nabitych w butelkę , lub wydymanych użytkowników pomp c . Tępi naganiacze oszukują swych klientów. Takie programy tylko zwiększają patologię i podrażają każdą ofertę. Jeżeli wspomniałeś o przewodzie pokarmowym to faktycznie są odruchy ale wymiotne na takie działania.

Precz z ideologią kryzysu klimatycznego i zielonym ładem, precz z dyktaturą i biurokracją brukselskich ekobiurokratów.

@Oficer polityczny – daruj sobie personalne wycieczki. Nikogo nie oszukałem. Wylewanie frustracji na forum i próby obrażania mnie na dłuższą metę nie poprawią twojego samopoczucia.

Głos rozsadku 01-03-2024 05:56

Ta firma oferuje także system dopłat do samochodu ale uwaga tylko premium. Porsche, Audi, Mercedes – Pan Wróbel przestrzega że VW Arteon to za słabe auto aby do niego dopłacali. Zarobki Dyrektorów – 10-12 mln PLN rocznie – takimi trikami rekrutują na webinarach 🙂 to jest MLM – odmieniają życie ludzi 🙂

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA