Apple chce przejść w 100% na zieloną energię

Apple chce przejść w 100% na zieloną energię
davidgsteadman, flickr cc-by-2.0

{więcej}Już teraz wszystkie centra serwerowe komputerowego potentata są zasilane całkowicie energią ze źródeł odnawialnych. 

Apple poinformował, że jego serwerownie w 100-procentach są zasilane energią odnawialną, a OZE pokrywa już 75% jego całkowitego zapotrzebowania na energię. 

REKLAMA

Zielona energia produkowana na potrzeby centrów Apple’a pochodzi m.in. z elektrowni fotowoltaicznych, wiatrowych i biogazowni. Dla przykładu, serwerownia w Maiden, w Północnej Karolinie, korzysta z dwóch ogromnych farm fotowoltaicznych, z których moc każdej wynosi po 20 MW, a w czasie, gdy panele fotowoltaiczne nie pracują, niedobory energii są uzupełniane przez dużą biogazownię o mocy 10 MW. Należące do Apple’a OZE w Maiden mają osiągnąć pełną operacyjność do końca tego roku. Z kolei, centra komputerowe Apple’a w kalifornijskim Newark, a także w Prinevile w Oregonie, mają być docelowo zasilane także przez należące do koncernu farmy wiatrowe. 

REKLAMA

Jak czytamy w przygotowanym przez Apple’a „Environmental Footprint Report” – strategia energetyczna firmy zakłada dopasowanie miksu źródeł energii do specyfiki i możliwości danej lokalizacji, niemniej jednak, w każdym przypadku celem Apple’a jest zasilanie jego infrastruktury energią pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych. 
gramwzielone.pl