REKLAMA
 
REKLAMA

Łatwiejsze ładowanie e-pojazdów w Europie

Łatwiejsze ładowanie e-pojazdów w Europie
fot. Ionity

Firmy GreenWay i Ionity nawiązały współpracę, dzięki której klienci GreenWay będą mogli korzystać ze stacji ładowania Ionity na terenie całej Europy. Na jakich zasadach?

GreenWay i Ionity rozpoczęły współpracę w obszarze roamingu, co sprawia, że do korzystania ze stacji Ionity klientom GreenWay wystarczy karta RFID GreenWay. Ponadto kierowcy pojazdów elektrycznych (EV), którzy mają wykupiony w GreenWay abonament Plus lub Max, będą ładować EV na stacjach partnera po takich samych stawkach jak w rodzimej sieci.

Klienci ładujący w GreenWay bez abonamentu (zarejestrowani w planie Standard) za usługę ładowania w roamingu zapłacą zgodnie z cennikiem GreenWay dla danej stacji.

REKLAMA

Do wyboru ponad 2 tys. stacji ładowania

Dołączenie Ionity do grona partnerów roamingowych sprawia, że klienci GreenWay będą mogli ładować swoje samochody na ponad 2,3 tys. stacji Ionity w całej Europie (w tym 10 w Polsce).

Założyliśmy, że obok odpowiednio rozwiniętej infrastruktury ładowania to właśnie roaming jest kluczowym czynnikiem budującym komfort podróżowania elektrykiem za granicą – komentuje Rafał Czyżewski, prezes zarządu GreenWay Polska. Dzięki niemu kierowca nie musi rejestrować się u kolejnych lokalnych operatorów, instalować kolejnych aplikacji mobilnych i zbierać w portfelu kart. Dlatego klienci GreenWay oprócz stacji ładowania naszej sieci mają do swej dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy stacji ładowania w całej Europie dostępnych z poziomu naszej aplikacji. 

REKLAMA

– Nasz nowy partner roamingowy, Ionity, to jeden z największych operatorów w Europie dysponujący ultraszybkimi stacjami ładowania w wielu wygodnych dla kierowców lokalizacjach – dodaje Peter Badík, współzałożyciel GreenWay. Im więcej jest takiej dobrej współpracy między operatorami sieci publicznych, tym wygodniejsze staje się podróżowanie elektrykiem po Europie.

Długa lista operatorów

Obecnie na liście partnerów roamingowych GreenWay znajduje się 16 operatorów, którzy łącznie oferują usługi ładowania w 35 tys. lokalizacji. Należą do nich m.in.: Shell Recharge Solutions, E.ON Drive, Enel X Way Italia, Iberdrola, Smatrics i Last Mile Solutions.

Wszystkie stacje roamingowe dostępne są na mapie w aplikacji mobilnej GreenWay Polska, dostępnej w sklepach App Store i Google Play (filtr „Pokaż stacje roamingowe”, punkty oznaczone literami „R”).

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA