Tauron daje dotacje na wymianę pieca na pompę ciepła

Tauron daje dotacje na wymianę pieca na pompę ciepła
Panasonic

Ponad 1 mln zł dotacji do wymiany ogrzewania otrzymali już uczestnicy programu „Ogrzej się z Tauronem”. W tym roku koncern energetyczny z południowej Polski szacuje, że wypłaci kolejne 2 mln złotych dotacji dla gospodarstw domowych z czterech województw. Łączne dofinasowanie może sięgać nawet 100 proc. wartości inwestycji w domowe ogrzewanie.

Program dotacji do wymiany ogrzewania „Ogrzej się z Tauronem” umożliwia otrzymanie dofinansowania do wymiany ogrzewania. Ze zwiększonej w tym roku dopłaty, wynoszącej nawet 4,4 tys. zł, można skorzystać, będąc właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego i chcąc wymienić stare źródło ciepła na nowe i efektywniejsze.

– Długofalowe oszczędności i pozytywny efekt ekologiczny to wymierne korzyści modernizacji domowego ogrzewania, dlatego wspieramy polepszanie efektywności energetycznej w gospodarstwach domowych naszych klientów. Realizowany w ramach Zielonego Zwrotu Taurona atrakcyjny program dofinansowania wymiany ogrzewania umożliwił naszym klientom skorzystanie do tej pory z dotacji w wysokości miliona złotych, a w tym roku szacujemy podwojenie wartości wypłaconych dotacji – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

REKLAMA

Większe dofinansowanie

Dofinansowanie obejmuje wymianę dotychczasowego źródła ciepła na rozwiązania o wyższej klasie efektywności energetycznej. Bezzwrotne dofinansowanie przyznawane jest w tym roku na pompę ciepła. Jak pokazała ubiegłoroczna edycja programu, to właśnie dofinansowanie do tego urządzenia cieszyło się największym powodzeniem.

Korzystając z tegorocznej edycji programu, można się starać również o środki z innych programów wsparcia wymiany źródeł ciepła, np. Czyste Powietrze, i zwiększyć sumę swojego dofinansowania do 50 proc. Dodatkowo przy wsparciu programami lokalnymi, takimi jak np. wrocławska Kawka Plus, wartość dofinansowania może sięgnąć nawet do blisko 100 proc. inwestycji.  

Program działa na obszarze województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz na obszarze obsługiwanym przez partnera technicznego, który realizuje zlecenie instalacji.

REKLAMA

Dodatkowym bonusem dla klientów Taurona po przeprowadzeniu inwestycji z partnerem marki ma być możliwość otrzymania 500 zł na rachunek rozliczeniowy w ramach programu „Zwrot za prąd”.

Jakie oszczędności?

Nowoczesne technologie grzewcze znacząco obniżają koszty ogrzewania, co wynika ze znacznie wyższej wydajności, czyli lepszego wykorzystywania energii zawartej w paliwach lub bezpośredniemu wykorzystaniu bezpłatnej energii z otoczenia.

Tauron podkreśla, że najbardziej ekologicznym zastępstwem dla tzw. kopciuchów są pompy ciepła, których sprawność może sięgać nawet 600 proc. Wynika to wprost ze stosunku energii dostarczonej przez pompę w postaci ciepła do energii wykorzystanej na pracę pompy w postaci prądu.

Bezzwrotne dofinansowanie do wymiany ogrzewania w programie „Ogrzej się z Tauronem” realizowane jest w ramach ustawy o efektywności energetycznej i działań Tauron Sprzedaż na rzecz poprawy efektywności energetycznej poprzez przyspieszanie procesu modernizacji indywidualnych źródeł ciepła.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.