E-book od Taurona z poradami nt. inwestycji w domową fotowoltaikę

E-book od Taurona z poradami nt. inwestycji w domową fotowoltaikę
Tauron

Tauron przygotował darmowy e-book w całości dotyczący fotowoltaiki dla domu. Przyszli prosumenci mają w nim znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – od tego, jak pozyskać dotację, przez dobór odpowiedniej mocy, po szczegóły techniczne instalacji.

Tauron podkreśla, że fotowoltaika staje się coraz powszechniejszą metodą pozyskiwania energii, a Polacy coraz częściej szukają informacji na jej temat.

Odpowiedzią Taurona na ten trend jest opublikowany 67-stronnicowy e-book „Fotowoltaika dla domu”, w którm osoby zainteresowane inwestycją w domową fotowoltaikę mają znaleźć przydatne informacje, które pozwolą dobrać optymalną dla ich potrzeb instalację fotowoltaiczną.

REKLAMA

Poradnik ma zawierać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – m.in. o opłacalność fotowoltaiki. Czytelnik ma dowiedzieć się także jak dobrać moc instalacji oraz gdzie zwracać się o dofinansowanie lub dotację.

Oprócz wyjaśnień dotyczących kwestii technicznych i finansowych w e-booku przedstawiono także doświadczenia osób, które zamontowały panele fotowoltaiczne oraz powody, dla których zdecydowały się na tę inwestycję.

Na popularność fotowoltaiki wpływa chęć zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków, przy jednoczesnej trosce o środowisko. Fotowoltaika doskonale wpisuje się w ten nurt – jest skutecznym sposobem pozyskiwania energii ze słońca, a co za tym idzie, obniżenia rachunków. Jednak by inwestycja w panele fotowoltaiczne była opłacalna i efektywna, musi zostać odpowiednio przygotowana – czytamy w komunikacie Taurona.

W poradniku znajdują się informacje m.in. o tym, jak odpowiednio dobrać moc instalacji. Autorzy e-booka podkreślają, że jej przeszacowanie lub niedoszacowanie może znacząco wpłynąć na okres zwrotu inwestycji.

REKLAMA

Tauron zaznacza, że aby mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna będzie pracować niezawodnie przez wiele lat, należy wybierać rozwiązania oferowane przez sprawdzone i wiarygodne firmy. – Warto też przeanalizować sposób finansowania inwestycji – środki własne lub kredyt – a także skorzystać z dostępnych form dofinasowania. Te wszystkie czynniki znacząco wpłyną na stopę zwrotu inwestycji – informuje spółka w komunikacie.

E-book ma zawierać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tej kwestii. We współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przygotowano zestawienie aktualnych zasad funkcjonowania programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, a także opis możliwości, jakie daje ulga termomodernizacyjna.

Dla osób zainteresowanych inwestycjami w fotowoltaikę Tauron przygotował ofertę bezpłatnego kredytu na taką inwestycję. Jak podkreśla w komunikacie na temat nowego e-booka prezes Taurona Filip Grzegorczyk, tego rozwiązania korzysta ponad 60 procent gospodarstw domowych kupujących panele fotowoltaiczne od Taurona.

O szczegółach kredytu na intalacje fotowoltaiczne od Taurona pisaliśmy w artykule: Fotowoltaika od Taurona w kredycie. Jak to działa?

E-book Taurona jest dostępny na stronie www.tauron.pl/ebook

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.