Fotowoltaika od Taurona w kredycie. Jak to działa?

Fotowoltaika od Taurona w kredycie. Jak to działa?
Tauron

Propozycja Taurona wpisuje się w coraz bogatszą ofertę finansowania komercyjnego dedykowanego inwestorom planującym montaż małych instalacji fotowoltaicznych. Zaletą propozycji Taurona ma być zerowe oprocentowanie i brak wkładu własnego. Prześwietlamy tę ofertę.

Każdy klient firmy, który zdecyduje się na ofertę Taurona, może sfinansować ją kredytem z banku Credit Agricole. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 0 procent, a spłatę można rozłożyć na maksymalnie 30 rat. Klienci mogą skorzystać z opcji przesunięcia płatności pierwszej raty o jeden miesiąc.

Wysokość kredytu zależy od kosztu całej inwestycji. Maksymalnie można go zaciągnąć na 80 tys. złotych. I tak jeśli koszt naszej instalacji wynosi 30 tys. zł i spłacamy go w 30 ratach, wówczas comiesięczna rata wyniesie 1000 zł.

REKLAMA

I tak za 20 tys. złotych możemy spodziewać się instalacji o mocy nieco powyżej 4 kW. Kredyt możemy wziąć na 2 rodzaje zestawów fotowoltaicznych, które oferuje firma. Jeden to OPTIMUM, a drugi to PRO. Ten pierwszy stosuje się w przypadku mniej skomplikowanych instalacji lub większych powierzchni dachowych. Oferta PRO ma być dedykowana zwłaszcza dla mniejszych powierzchni dachowych lub takich, gdzie występują zacienienia, dlatego panele fotowoltaiczne wchodzące w skład zestawu mają posiadać podwyższoną moc, a ich praca ma być monitorowana osobno.

Każdy klient, który uzyska kredyt, popisuje umowę kredytową z bankiem – i bezpośrednio do banku spłaca raty. Jednak przy jego uzyskiwaniu może liczyć na wsparcie ekspertów Taurona na każdym etapie ubiegania się o kredyt. Tauron zapewnia, że oferta została opracowana w ten sposób, aby formalności dla klientów były ograniczone do minimum. 

Aby skorzystać z oferty Taurona na zakup instalacji fotowoltaicznej, trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie spółki. Po tym z klientem skontaktuje się doradca, z pomocą którego ustalone zostaną parametry instalacji fotowoltaicznej. Na tym etapie również klient będzie mógł ustalić zasady finansowania inwestycji.

REKLAMA

Jeżeli będzie zainteresowany pokryciem całości lub części kosztów inwestycji kredytem z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania 0 proc., skontaktuje się z nim pracownik Taurona – doradca kredytowy, który przeprowadzi klienta przez cały proces uzyskania kredytu – od wniosku kredytowego, po podpisanie umowy z bankiem.

Jeżeli klient będzie wnioskował o kredyt do 20 tys. zł wystarczy, że przedstawi oświadczenie o zarobkach. Z kolei, jeżeli będzie wnioskował o kredyt powyżej 20 tys. konieczne będzie udokumentowanie stałego źródła dochodu. Kredyt z RRSO 0 procent na zakup instalacji fotowoltaicznej w Tauronie może uzyskać każda osoba – niezależnie od tego, w jakim miejscu będą montowane panele.

Czas oczekiwania na decyzje kredytową ma być krótki – w przypadku kredytu na kwotę do 20 tys. zł ma wynosić kilka minut. Klienci, którzy wnioskują o wyższą kwotę – do 80 tys. zł – na decyzję mają czekać do 24 godzin. Termin montażu instalacji ustalany jest indywidualnie i czas jego wykonania zależy od wielu czynników, m.in. wielkości instalacji.

Joanna Kędzierska

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.