ML System z kontraktem na ponad 28 mln zł

ML System z kontraktem na ponad  28 mln zł
ML System

ML System podpisał z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II umowę o wartości 28,3 mln zł netto na modernizację energetyczną budynków. Projekt zakłada wykonanie robót budowlano-instalacyjnych wraz z dostawą i montażem urządzeń.

W ramach pozyskanego kontraktu ML System zamontuje moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 323 kWp, które pojawią się na dachach, elewacjach i zadaszeniach parkingowych kompleksu szpitalnego.

Spółka dodaje, że aktualnie realizowane przez nią instalacje fotowoltaiczne obejmują takie lokalizacje jak Zamek w Lublinie, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, zakład produkcyjny PKN Orlen  w Płocku, siedziba PGNIG w Warszawie, a także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

REKLAMA

Ponadto wychodząc naprzeciw zainteresowaniu programem Mój Prąd, ML System zbudował zespół sprzedaży instalacji prosumenckich, a także nawiązał współpracę z krajowymi hurtowniami elektrycznymi i zespołami instalatorskimi w zakresie PV.

Krajowy lider w rozwiązaniach z zakresu fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami informuje ponadto o pozyskaniu kolejnych zagranicznych zamówień.

ML Sysetm dostarczył laminowane moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło o łącznej powierzchni 97 m2, które zostaną umieszczone na elewacji biurowca The Hague Tower w holenderskiej Hadze.

REKLAMA

Spółka otrzymała także kolejne zamówienie z Norwegii na czarne moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło z wykorzystaniem szkła satynowego do instalacji na fasadę wentylowaną. Te moduły zostaną zainstalowane w Oslo.

– Fakt, że duży wysiłek kierujemy na rozwój linii fotowoltaicznych szyb kwantowych, nie powoduje, że zapominamy o dotychczasowej działalności. W zakresie BIPV, jak widać, budujemy silny portfel zamówień na rynku krajowym oraz konsekwentnie umacniamy swoją obecność w Skandynawii. Mamy również nadzieję, że podpisana umowa o współpracy z Guardian Glass przyniesie efekty na innych rynkach Europy Zachodniej – dodaje Dawid Cycoń.

W ubiegłym tygodniu ML System ogłosił nową strategię rozwoju na lata 2020-2024. W tym okresie producent z Zaczernia koło Rzeszowa ma się skupić na rozwijaniu technologii szyb fotowoltaicznych.

Więcej na ten temat w artykule: Pod Rzeszowem ruszy produkcja fotowoltaicznych szyb. 300 euro za m2.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.