ZE PAK będzie szkolić instalatorów fotowoltaiki

ZE PAK będzie szkolić instalatorów fotowoltaiki
Fortum

Zespół Elektrowni PątnówAdamówKonin SA oraz Agencja Rozwoju Regionalnego SA z siedzibą w Koninie utworzą centrum szkoleniowe, w którym pracownicy zatrudnieni dotychczas w sektorze energetyczno-węglowym będą mogli pozyskać nowe kompetencje w obszarze montażu elektrowni fotowoltaicznych.  

Strony porozumienia zobowiązały się do stworzenia pracownikom Grupy Kapitałowej ZE PAK SA możliwości dostępu do środków unijnych i krajowych, z których będą finansowane szkolenia i kursy zawodowe, w tym do projektów szkoleniowych realizowanych m.in. przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

W szkoleniach będą mogli wziąć udział zwłaszcza pracownicy Grupy Kapitałowej ZE PAK SA zagrożeni utratą pracy na skutek przechodzenia przez Grupę z wytwarzania energii opartej na węglu brunatnym na odnawialne źródła energii.

REKLAMA

W ramach projektu ZE PAK zobowiązał się do sfinansowania z własnych środków budowy Centrum Szkoleniowego OZE umożliwiającego prowadzenie kompleksowych kursów i szkoleń dla potencjalnych instalatorów systemów fotowoltaicznych, które finalizowane będą uzyskaniem certyfikatów wydawanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Organizatorzy szkoleń teoretycznych i praktycznych, które będą prowadzone w ramach Centrum, mają również ubiegać się o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dostępnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz innych środków unijnych i krajowych wspierających podnoszenie kwalifikacji zawodowych, zwłaszcza w obszarze OZE.

REKLAMA

ZE PAK zapewnia, że jego pracownicy, którzy wezmą udział w szkoleniu i otrzymają certyfikat wydawany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, będą mogli znaleźć zatrudnienie w sektorze odnawialnych źródeł energii w grupie kapitałowej należącej do Zygmunta Solorza.

W tym kontekście ZE PAK wskazuje, że jedną z możliwości pracy dla takich osób będzie montaż instalacji fotowoltaicznych sprzedawanych w sieci Cyfrowego Polsatu i Plusa pod marką Esoleo, jak również udział w projekcie związanym z budową na terenach należących do ZE PAK największej farmy fotowoltaicznej w Polsce.

Więcej o tej inwestycji w artykule: Zygmunt Solorz zbuduje największą elektrownię fotowoltaiczną w Polsce.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.