Spółka z NewConnect zbuduje farmę PV o mocy 5 MW

Spółka z NewConnect zbuduje farmę PV o mocy 5 MW
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Notowana na giełdzie NewConnect firma Bras S.A. podpisała list intencyjny ze spółką Park Innowacji i Przemysłu Zachód Sp. z o.o. (PIiPZ) w zakresie budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 5 MW.

Inwestycja ma zostać zrealizowana na działce o powierzchni 217,4 tys. m2  należącej do Parku Innowacji i Przemysłu Zachód. Działka jest zlokalizowana w Uradzie, miejscowości położonej przy granicy z Niemcami, na terenie województwa lubuskiego.

List intencyjny dotyczy wspólnego przedsięwzięcia w zakresie zaprojektowania oraz budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 5 MW. Przyłączenie odbędzie się do pobliskiego GPZ.

REKLAMA

Bras S.A. informuje, że na przedmiotowej nieruchomości nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, natomiast w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Cybianka jest to obszar, który może być przeznaczony pod działalność produkcyjno-usługową.

REKLAMA

Notowana na NewConnect spółka koncentruje swoją działalność na przygotowywaniu projektów w obszarach wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. Prowadzi również przygotowania do handlu i dystrybucji energii elektrycznej poprzez tzw. grupy bilansujące. Istotnym elementem działalności ma być doradztwo w zakresie korzystania z uwolnionego rynku energii oraz wykonywanie audytów energetycznych związanych z potencjalnym wdrożeniem innowacyjnych technologii, a także prowadzeniem projektów energetycznych.

W ostatnim kwartale Bras S.A. odnotował przychody na poziomie 495 tys. zł, wynik EBITDA wyniósł 134 tys. zł, spółka odnotowała przy tym stratę w wysokości 31 tys. zł. Wcześniej w pierwszym kwartale 2020 r. spółka miała przychody rzędu 659 tys. zł, EBITDA wyniosła 280 tys. zł, a także wypracowała zysk netto na poziomie 41 tys. zł.

W realizację wspólnego przedsięwzięcia ma być zaangażowana spółka Green Mark Sp. z o.o., która została przejęta przez Bras S.A. na początku tego miesiąca. Green Mark zajmuje się projektowaniem oraz realizacją systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.