Q Cells wprowadzi bezszczelinowe panele fotowoltaiczne

Q Cells wprowadzi bezszczelinowe panele fotowoltaiczne
Hanwha Q Cells Q.ANTUM DUO Z

Koreańsko-niemiecki producent Hanwha Q Cells wprowadzi na rynek panele fotowoltaiczne w technologii „Zero-gap”, określanej przez niego w języku polskim jako „bezszczelinowe”. Będą to jednocześnie panele o największej mocy spośród dostępnych w europejskiej ofercie Q Cells.

Hanwha Q Cells zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni wprowadzi na europejskie rynki swoją najnowszą innowację w zakresie paneli fotowoltaicznych – serię bezszczelinowych modułów Q.ANTUM DUO Z. Producent zapewnia, że jest to jak do tej pory najwydajniejszy moduł fotowoltaiczny w jego ofercie.

Q.PEAK DUO G9 ma być pierwszym modułem Q Cells wykorzystującym technologię Q.ANTUM DUO Z, w której szczeliny między ogniwami są zamknięte, aby zapewnić bardziej efektywne wykorzystanie obszaru modułu. Zawężenie przestrzeni między ogniwami ma powodować zwiększenie sprawności modułów w wartościach względnych o 4 proc., podnosząc ogólną sprawność na poziomie modułu do 21,1 proc.

REKLAMA

Zwiększa się również liczba ogniw zawartych w każdym module. Wersja Q.PEAK DUO ML-G9 jest wyposażona w 132 półogniwa, co daje wynik o 12 większy niż w module zapewniającym moc wyjściową do 390 Wp.

W większym modelu Q.PEAK DUO XL-G9.3 wzrasta liczba ogniw połówkowych ze 144 do 156, zapewniając moc wyjściową na poziomie 465 Wp.

Wersja XL jest o 8,3 cm dłuższa, ale ma taką samą wagę i szerokość jak poprzednie produkty, co ułatwi montaż i sprawi, że instalacja będzie bardziej efektywna.

Producent informuje, że moduły Q.PEAK DUO ML-G9, jak i Q.PEAK DUO XL-G9.3 to idealne rozwiązania do komercyjnych instalacji w Europie – zarówno tych montowanych na dachach, jak i na ziemi.

REKLAMA

Trzecią wersję serii Q.PEAK DUO Z firma Q CELLS miała opracować specjalnie na potrzeby dachowych instalacji w Europie.

Model Q.PEAK DUO G9 mieści 120 półogniw na mniejszym obszarze niż standardowe moduły, aby dostarczyć 350 Wp mocy i 20,8 proc. ogólnej sprawności.

Ten moduł ma ważyć zaledwie 17,5 kg, a więc jest lżejszy o około 6,7 kg od innych modułów w podobnej klasie mocy. Dzięki temu moduł umożliwia łatwiejszy montaż na dachach budynków – bez utraty mocy i wydajności.

Kolejną innowacją serii Q.ANTUM DUO Z jest zastosowanie 12 przewodów o przekroju okrągłym do łączenia ogniw oraz większych płytek w standardzie M4 o wielkości 161,7 mm. 

Nowe moduły fotowoltaiczne koreańsko-niemieckiej firmy posiadają 25-letnią gwarancją wydajności i po takim okresie eksploatacji mają zachowywać co najmniej 85 proc. początkowej mocy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.