Spółka z branży fotowoltaicznej wejdzie na giełdę New Connect

Spółka z branży fotowoltaicznej wejdzie na giełdę New Connect
Minutor Energia

Minutor Energia zapewnia, że decyzja o wejściu na rynek NewConnect, wynika z  zidentyfikowanego przez spółkę „wysokiego potencjału w wykorzystaniu obecności na rynku publicznym do dalszego rozwoju spółki i zwiększenia możliwości pozyskiwania kapitału”.

Spółka Minutor Energia została powołana w ubiegłym roku przez związaną z branżą wydobywczą firmą Minutor Sp. z o.o., która działała wcześniej w branży związanej z wydobyciem węgla.

– Po latach pracy dla przemysłu wydobywczego, wyciągając wnioski oraz zdobyte doświadczenie w podziemnych zakładach górniczych, postanowiliśmy już w listopadzie 2019 roku, czyli na początku kryzysu w branży górniczej, zwłaszcza w zakresie węgla energetycznego, wykorzystać nasze zasoby, zaplecze techniczne, management przy pełnym wsparciu naszego działu energomechanicznego na budowę nowej odnogi Minutor Sp. z o.o., z której się wywodzimy. Nowy oddział w ramach firmy miał za zadani rozwinięcie usług związanych z instalacjami fotowoltaicznymi dla przemysłu, biznesu i gospodarstw domowych. Udało nam się to na tyle, że powołaliśmy do życia spółkę Minutor Energia Sp. z o.o., która w 100% przejmuje kompetencje powołanej w zeszłym roku marki, tak by przez dalszy wzrost sprzedaży, rozrost działu wykonawczego, a – co najważniejsze – zrealizowania planów inwestycji w farmy fotowoltaiczne, zapewnić stabilny przychód na kolejne lata dla spółki i wygenerować realną, a zarazem wysoką wartość dla wszystkich inwestorów,
którzy w nas uwierzą na tym, jak i każdym z późniejszych etapów
– komentuje prezes Minutor Energia Zbisław Lasek.

REKLAMA

Minutor Energia ma rozważać dwie możliwości wejścia na rynek NewConnect.

REKLAMA

Pierwsza to debiut, który byłby poprzedzony przekształceniem w spółkę akcyjną i ofertą prywatną, a pozyskane środki zostałyby przeznaczone na dalszy rozwój prowadzonego biznesu. Drugim wariantem jest odwrotne połączenie z podmiotem już notowanym na rynku NewConnect. Na razie nie zapadła decyzja, który  wariant zostanie wybrany.

– Rynek NewConnect i obecność na nim sprzyjają rozwojowi spółek z branży tzw. zielonej energii. Chcemy wykorzystać tę koniunkturę do upublicznienia spółki, co z pewnością pozwoli nam na przyśpieszenie ekspansji terytorialnej oraz realizowanie nowych projektów farm fotowoltaicznych. Wywodzimy się z branży górniczej, ale dostrzegamy zmiany klimatyczne i chcemy wykorzystać nasze kompetencje oraz zasoby do budowy odnawialnych źródeł energii. O kolejnych krokach związanych z naszym debiutem na rynku NewConnect będziemy na bieżąco informowali rynek – dodaje prezes spółki.

Minutor Energia Sp. z o.o. to podmiot działający w branży odnawialnych źródeł energii i specjalizujący się w montażach instalacji fotowoltaicznych dla domów, klientów biznesowych oraz realizowaniu farm fotowoltaicznych. Marka Minutor Energia została powołana w 2019 r. przez Minutor Sp. z o.o. – podmiot świadczący wysoko wyspecjalizowane usługi techniczne dla przemysłu, głównie wydobywczego. Jednym z inwestorów Minutor Energia Sp. z o.o. jest Artur Górski specjalizujący się transakcjach M&A na rynku NewConnect oraz GPW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.