Corab największym dystrybutorem modułów Risen w Europie

Corab największym dystrybutorem modułów Risen w Europie

Prawie 1,5 GW modułów Risen Energy sprzedano w tym roku w Europie. Duży wkład w ten wynik ma olsztyńska firma Corab, która jest wyłączonym dystrybutorem tej marki w Polsce, a w 2020 roku może pochwalić się tytułem największego dystrybutora Risen w Europie. Portfolio Corab powiększy się o nowość moduł Risen Titan 500 Wp.

Marka Risen jest doceniana w wielu światowych rankingach. Od lat znajduje się w czołówce rankingu Tier1, który bada m.in. wiarygodność finansową przedsiębiorstwa. Risen stale wprowadza na rynek nowe modele modułów.

Już w październiku w sprzedaży będzie moduł Titan 500 Wp. Jest to ciekawy produkt o sprawności 20 proc. Zastosowano ogniwa G12, które są o 80% większe od standardowych M2. Nowością jest również zastosowanie technologii ogniw triple-cut, które są cięte na trzy części.

REKLAMA

– Seria modułów Titan 500+ to dopiero początek rewolucji w naszym portfolio. Już w 2021 r. planujemy wprowadzić do sprzedaży moduły 600 Wp+. Rozwój naszej firmy zależy od zaangażowania wielu osób oraz dystrybutorów. Cieszymy się, że Corab stał się największym dystrybutorem naszych produktów w Europie – mówi Arthur Wu, dyrektor sprzedaży Risen Energy.

Oferta Corabu wzbogaciła się również o moduły Risen z wydłużoną gwarancją. Niektóre modele, np. 410 Wp czy 370 Wp, mają obecnie 15-letnią gwarancję na produkt oraz 25 lat gwarancji uzysku.

Idealny produkt na każdy rodzaj inwestycji

Moduły marki Risen Energy sprawdzają się w każdym rodzaju inwestycji takich jak mikroinstalacje na małych domkach, budynkach komercyjnych czy na farmach.

– Zastosowaliśmy moduły Risen do budowy instalacji na hali ERGO ARENA. Zarówno nas, jak i inwestorów przekonała wysoka jakość wykonania oraz bardzo dobra opinia marki Risen. Skorzystaliśmy z oferty Corab – wyłącznego dystrybutora w Polsce – mówi Ryszard Czajka, dyrektor marketingu SolarSpot.

REKLAMA

Moduły Risen często wybierane są również na duże inwestycje farmowe nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Obecnie Corab jako dystrybutor dostarczył moduły fotowoltaiczne Risen na kilkadziesiąt dużych projektów w całej Europie.

– Zdecydowaliśmy się na moduły Risen na naszych inwestycjach o łącznej mocy 2 MW. Przekonała nas wysoka jakość produktu i atrakcyjna cena. Instalacje działają bez zarzutu, a sam proces montażu na konstrukcji Corab przebiegł bardzo sprawnie – mówi Paweł Gawłowski z firmy PTH Elektra Lublin.

Realizowane są kolejne duże inwestycje na zestawie Risen i Corab. Ciekawym projektem będzie wykorzystanie dużych modułów Risen o mocy powyżej 400 Wp przy instalacji wielkoskalowej.

– Rozpoczęliśmy kilka inwestycji 1MW, w których wykorzystujemy moduły tego chińskiego producenta. To nasza pierwsza realizacja na modułach o mocy powyżej 400 Wp – mówi Robert Oczoś z Grupy O5 z Rzeszowa.

Corab skrupulatnie wybiera marki do swojej oferty. Bardzo ważnym aspektem jest wysoka jakość i bezpieczeństwo produktów, dobra opinia oraz stabilna sytuacja finansowa. Risen spełnił wszystkie te kryteria.

– Risen ceniony jest przez instalatorów i inwestorów za wysoki stosunek jakości do ceny. Jest to producent z wieloletnim doświadczeniem w produkcji modułów fotowoltaicznych, co widać w wysokiej jakości wykonania. Już w 2015 roku jego moc produkcyjna wynosiła 2,5 GW, w 2018 roku wzrosła do 8,6 GW, a obecnie to 13 GW. Cieszymy się, że nasi partnerzy biznesowi tak dynamicznie się rozwijają – stwierdza Paweł Wiktorowicz, dyrektor Działu Wsparcia Sprzedaży w Corab.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji modułów oraz stały rozwój bez utraty jakości to bardzo ważne wyróżniki marki Risen.

Corab to polski producent systemów fotowoltaicznych z blisko 30-letnim doświadczeniem w produkcji wyrobów ze stali i aluminium. W swojej ofercie posiada komponenty do instalacji fotowoltaicznych renomowanych marek, czego doskonałym przykładem jest Risen.

artykuł sponsorowany