Firma z branży PV wejdzie na giełdę przez odwrotne połączenie

Firma z branży PV wejdzie na giełdę przez odwrotne połączenie
Minutor Energia

Notowana na giełdzie NewConnect spółka HUB4Fintech S.A. oraz działająca na rynku fotowoltaicznym firma Minutor Enrgia szykują fuzję w ramach tzw. odwrotnego połączenia.  

HUB4Fintech S.A. (poprzednio CWA S.A.) podpisała z Minutor Energia Sp. z o.o. list intencyjny w sprawie połączenia obu spółek. 

Planowany sposób fuzji to połączenie przez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Minutor Energia Sp. z o.o. (spółka przejmowana) do HUB4Fintech S.A. (spółka przejmująca) w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Minutor Energia, akcji HUB4Fintech.

REKLAMA

Podpisanie listu intencyjnego otwiera etap prac nad przygotowaniem porozumienia w sprawie podstawowych warunków transakcji, którego podpisanie powinno nastąpić do końca przyszłego miesiąca.

– HUB4Fintech S.A. już wcześniej dostrzegł potencjał rynku OZE i możliwość połączenia klasycznych modeli dystrybucji z usługami fintech. Połączenie kompetencji obu firm pozwoli zbudować ofertę rozwiązań innowacyjnych na skalę krajową i agresywniej skonsumować udział w tym perspektywicznym rynku OZE – komentuje Mirosław Januszewski, prezes HUB4Fintech S.A.

Minutor Energia zapewnia, że po planowanym połączeniu ma powstać podmiot o mocnej pozycji na rynku odnawialnych źródeł energii.

REKLAMA

– Wejście na rynek NewConnect przez tzw. „odwrotne połączenie” wpisuje się w nasze plany związane z upublicznieniem spółki. Bycie spółką publiczną w czasie, kiedy podmioty z branży OZE należą do jednych z najatrakcyjniejszych dla inwestorów, na pewno przyczyni się do rozwoju naszego biznesu i budowania wzrostu wartości Spółki. Chcemy zwiększać skalę działalności w kolejnych regionach kraju oraz realizować nowe projekty farm fotowoltaicznych – zapewnia Zbisław Lasek, prezes Minutor Energia Sp. z o.o.

HUB4Fintech S.A. to spółka notowana na rynku NewConnect od października 2017 r. Jej dotychczasowym obszarem działalności były usługi szkoleniowe, informatyczne i doradcze dla sektora publicznego.

Minutor Energia Sp. z o.o. specjalizuje się w montażu instalacji fotowoltaicznych dla domów, klientów biznesowych oraz budowie farm fotowoltaicznych. Marka Minutor Energia została powołana w 2019 r. przez firmę Minutor Sp. z o.o. świadczącą usługi techniczne głównie dla przemysłu wydobywczego.

Jednym z inwestorów w Minutor Energia Sp. z o.o. jest Artur Górski specjalizujący się w transakcjach M&A na rynku NewConnect oraz GPW, który jednocześnie jest jednym z akcjonariuszy w HUB4Fintech S.A.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.