Czy to dobry moment, żeby zostać instalatorem fotowoltaiki?

Czy to dobry moment, żeby zostać instalatorem fotowoltaiki?
Atum

Jeśli myślisz o związaniu swojej przyszłości z branżą OZE w Polsce oraz inwestycji w szkolenia, to jest to bardzo dobry czas, aby rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. Dlaczego kształcenie w tym kierunku jest nadal potrzebne? W jaki sektor OZE powinieneś celować?

Nie da się ukryć, że rynek branży fotowoltaicznej w Polsce przeżywa obecnie najlepszy okres. Jest to oczywiście równoznaczne z cały czas rosnącą liczbą inwestorów, chętnych do wykonania instalacji o różnej mocy i poziomie zaawansowania. Dostępne programy dofinansowujące instalacje, pomagają z kolei w podjęciu decyzji o jej wykonaniu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że każde źródło finansowania kiedyś się kończy, a kolejne nie zawsze jest tak samo satysfakcjonujące.

Jak w takim razie podejść do rosnącego zapotrzebowania i realizacji kompleksowej usługi z pełnym profesjonalnym wykonaniem instalacji?

REKLAMA

Z pomocą przychodzi firma ATUM z Wrocławia, która w zakresie swoich usług posiada pełną paletę szkoleń z zakresu OZE. W jednym ośrodku możesz się samodzielnie i kompletnie przygotować do wykonywania zawodu instalatora lub rozszerzyć swoją działalność i nauczyć pracowników kompleksowego wykonania instalacji.

Samodzielne projektowanie instalacji

Przygodę proponujemy rozpocząć od Projektowania systemów fotowoltaicznych. Jest to jednodniowy warsztat szkoleniowy, podczas którego zostaniesz od podstaw przygotowany do zaprojektowania instalacji fotowoltaicznej z pomocą bezpłatnych programów i aplikacji, dostępnych online.

Najbliższe terminy szkoleń:

  • Wrocław – 11.10.2020 lub 08.11.2020
  • Poznań – 16.10.2020 lub 21.11.2020

Po szczegółowe informacje kliknij tutaj

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Masz już wiedzę pozwalającą na kontakt z inwestorem i przygotowanie dla niego oferty wraz z projektem, czas na kolejny krok. Jaki? Oczywiście jest nim montaż instalacji fotowoltaicznej.

Dla osób chcących przygotować się od podstaw do montażu, proponujemy Kurs Certyfikowanego instalatora systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami elektrycznymi – obejmujący 40 godzin dydaktycznych. Celem kursu jest przygotowanie do profesjonalnego wykonywania zawodu instalatora systemów fotowoltaicznych wraz z uzyskaniem uprawnień energetycznych.

REKLAMA

Kurs zawiera zagadnienia teoretyczne, rozszerzony warsztat montażowy, projektowanie systemów fotowoltaicznych, pracę z kamerą termowizyjną, a także możliwość przystąpienia do egzaminu elektrycznego w zakresie eksploatacji i dozoru. Dodatkowo, kurs przygotowuje do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego.

Najbliższe terminy szkoleń:

  • Wrocław – 16-20.09.2020 lub 21-25.10.2020
  • Poznań – 14-18.10.2020 lub 25-29.11.2020

Sprawdź szczegóły na stronie organizatora pod tym linkiem.

Jak prawidłowo zakończyć instalację?

Ostatnim etapem jest wykonanie pomiarów elektrycznych instalacji fotowoltaicznej – tutaj też możesz skorzystać z naszej oferty 3-dniowego szkolenia, dzięki któremu uzyskasz odpowiednie uprawnienia elektryczne. Posiadając kompletną wiedzę w tym zakresie, będziesz w stanie poprowadzić realizacje instalacji od oferty i projektu, aż po samo podłączenie do sieci energetycznej.

Najbliższe terminy szkoleń:

  • Wrocław – 05-07.10.2020 lub 23-25.11.2020
  • Poznań – 03-05.10.2020

Więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora pod tym linkiem.

Dewizą firmy ATUM jest profesjonalizm, który przekazujemy uczestnikom podczas szkoleń i warsztatów. Obecnie na rynku fotowoltaiki w Polsce jest wiele firm, które wykonują usługi realizacji instalacji PV, dlatego, aby wyróżnić się na tle innych, realizujemy szkolenia pod okiem specjalistów – praktyków instalatorów, projektantów i elektryków, którzy na co dzień pracują w branży.

ATUM Sp. z o.o. Akredytowane Centrum Szkoleń OZE
„Szkolimy z dobrą energią”

ul. Ostrowskiego 7, Wrocław, tel. 71 786 62 87
biuro@atum.edu.plwww.atum.edu.pl

Polub profil firmy i bądź na bieżąco:  
www.facebook.com/ATUMedu/
www.linkedin.com/company/atumedu

artykuł sponsorowany