Solis – 15 lat później

Solis – 15 lat później
Yiming Wang, Solis

Rok 2020 kładzie się cieniem na egzystencji wielu firm, ale dla Ginlong Solis, światowego producenta falowników, jest on istotnym etapem w dążeniu firmy do zdobycia coraz większej roli na światowym rynku energii słonecznej  pisze Yiming Wang, założyciel firmy Ginlong Solis. 

W tym roku firma obchodzi 15-lecie swojej działalności. Ma za sobą bogatą historię, mającą znaczenie dla każdego udziałowca.

Powstała w jednym z najstarszych historycznych miast Chin, w prowincji Zhejiang, niewielka firma Ginlong (Solis) z biegiem lat przekształciła się w światowego potentata w dziedzinie falowników. Jej moc produkcyjna wynosi 5 GW i planuje się jej zwiększenie do 20 GW w latach 2021-22. Dotychczasowe globalne dostawy firmy osiągnęły 15 GW. Obecnie jej aktywa przekraczają wartość 200 mln USD. Firma zatrudnia 1000 pracowników na całym świecie, w tym ponad 200 techników.

REKLAMA

Ku niemałemu zaskoczeniu, przychody ze sprzedaży do innych krajów wciąż mają znaczący potencjał pomimo pandemii  COVID-19. To można śmiało nazwać cudem. Z raportów finansowych wynika, że półroczny-dochód operacyjny wynosił 106,6 mln USD, co oznacza rokroczny wzrost: 76,73%. Zysk netto przypadający akcjonariuszom giełdowej spółki wyniósł 17,3 mln USD, co oznacza wzrost z roku na rok o 281,87%.

W rzeczywistości, jako jedyny wymieniony na liście producent falowników stringowych, firma staje się kluczowym motorem rozwoju tego typu falowników na całym świecie. Skupienie się firmy Ginlong na technologii falowników stringowych pozwala jej skutecznie zaspokajać pojawiające się potrzeby klientów we wszystkich segmentach przemysłu fotowoltaicznego. Czy to w zastosowaniach mieszkaniowych, handlowo-przemysłowych, czy użytkowych.

Dobrym przykładem jest inteligentny, hybrydowy falownik fotowoltaiczny przeznaczony do systemów solarnych z akumulatorem. Zaprojektowany z myślą o elastyczności i wydajności, falownik magazynującyumożliwiaklientom indywidualnym maksymalizację zużycia własnego przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i zredukowaniu comiesięcznych kosztów energii elektrycznej.

Przeprowadzono niezależne oceny i jedna z nich zapewniła firmie trzecie miejsce w rankingu marek azjatyckich, opublikowanym w raporcie Bloomberg NEF 2019 Inverter Bankability. W czerwcu tego roku uznana organizacja branżowa TÜV Rheinland przyznała firmie Ginlong Solis nagrodę „All Quality Matters” za jej komercyjne falowniki Solis- (25-50)K-5G i w uznaniu za wyjątkową jakość produktów w roku 2020.

Założyciel firmy, Yiming Wang, przerwał studia doktoranckie na Uniwersytecie Bristolskim w Wielkiej Brytanii, aby zrealizować swój pomysł powołania do życia Ginlong Solis. Jest również profesorem wizytującym na Uniwersytecie Ningbo, dzięki czemu jego firma utrzymuje silne relacje ze środowiskiem badań naukowych. W roku 2012 wspólnie z uniwersytetem w Szanghaju Ginlong Solis założyła akademicką stację roboczą.

Firma Solis zdecydowanie skupiła się na segmencie instalacji użytkowych, a także na intensywnym inwestowaniu w swój dział instalacji fotowoltaicznych. W segmencie instalacji użytkowych, w którym rynek jest bardziej przewidywalny i wciąż się rozwija, najnowsza oferta firmy – falownik stringowy Solis 255K – reprezentuje już piątą generację.

Falownik charakteryzuje się rekordową konstrukcją zawierającą 12 regulatorów ładowania MPPT (śledzenia punktu mocy maksymalnej), maksymalną sprawnością 99% oraz sprawnością przetwarzania DC/AC równą 200%. Dzięki temu jest w stanie wytrzymać maksymalny prąd wejściowy 15 A DC. Ma wysoką gęstość śledzenia mocy maksymalnej MPPT/MW, równą 53, jest kompatybilny z modułami o wyższych wartościachmocy szczytowejoraz najnowszymi modułami obustronnymi o mocy 500 W.

REKLAMA

Ten falownik zapewnia nie tylko wysoką wydajność w temperaturze do 50 stopni dzięki konstrukcji bez bezpieczników i stopniu ochrony IP66, ale ma również odpowiednie parametry do pracy w ekstremalnych warunkach.

Dzięki wbudowanej funkcji odzyskiwania anty-PID poprawiającej wydajność systemu uzyskuje się niższe koszty konserwacji i dodatkowe bezpieczeństwo. W niezależnym audycie niezawodności DNV-GL firma Ginlong Solis zgłosiła wskaźnik awaryjności poniżej 0,2%, co oznacza, że jest ona dobrze przygotowana do ekspansji na kolejne obszary geograficzne i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej, zwłaszcza w przypadku falowników stringowych.

Siedziba Ginlong Solis

Ginlong Solis ma ambicje stania się firmą globalną, wyraźnie widoczną na rynkach europejskich, a także w Azji. Odzwierciedla to jej status jako czołowego producenta falowników stringowych notowanego na giełdzie w Shenzhen, mającego ambitne plany ekspansji poparte szeregiem doświadczeń i badań.

Firma położona w niezwykle malowniczej części prowincji Zhejiang została niedawno wyróżniona przez regionalną Komisję Gospodarczą i Informacyjną tej prowincji nagrodą „Ukrytego Czempiona”. Nagroda ta uwzględnia pozytywny wpływ firmy na lokalną społeczność, środowisko i gospodarkę. Taka postawa z powodzeniem służy firmie starającej się udowodnić swoją rolę w coraz skuteczniejszym wykorzystaniu energii słonecznej na całym świecie.

Minionych 15 lat swojej historii firma Ginlong Solis ma prawo uznać za bardzo pomyślne, gdyż jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 100 krajach i regionach, zaś ich całkowita, zainstalowana moc przekracza 15 GW. Oznacza to zmniejszenie emisji o 5 864 660 000 ton CO2 i 176 467 000 ton SO2, co odpowiada zasadzeniu 195 700 000 drzew. Takimi liczbami szczyciłaby się niewątpliwie każda firma.

Yiming Wang, założyciel firmy Ginlong Solis


artykuł sponsorowany