Pożar magazynu paneli fotowoltaicznych na Pomorzu

Pożar magazynu paneli fotowoltaicznych na Pomorzu
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

W Zwartowie w województwie pomorskim spłonął magazyn, w którym składowane były panele fotowoltaiczne. Podpalacz jest już w rękach policji.

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poinformowała o zatrzymaniu osoby podejrzanej o podpalenie magazynu z panelami fotowoltaicznymi, kablami energetycznymi oraz systemami telewizji przemysłowej.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali podejrzanego o podpalenie. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

REKLAMA

Łączne straty są szacowane na około 2 mln zł.

Wejherowska policja informuje, że podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

REKLAMA

W Zwartowie znajduje się obecnie największa elektrownia fotowoltaiczna w Polsce. Uruchomiona przed rokiem ogromna farma PV posiada moc 204 MW, a ma jeszcze zostać rozbudowana do 290 MW. Inwestycję zrealizował wywodzący się z Niemiec deweloper Goldbeck Solar we współpracy z polską firmą Respect Energy.

 

 

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.