Sharp prezentuje najwydajniejszy moduł na rynku. Moduł z 48 ogniwami

Sharp prezentuje najwydajniejszy moduł na rynku. Moduł z 48 ogniwami
Moduły fotowoltaiczne Sharp

Gdybyśmy mogli znaleźć sposób na wytwarzanie energii elektycznej z nieograniczonego światła słonecznego, przyniosłoby to korzyści dla całej ludzkości w stopniu, który ledwo możemy sobie wyobrazić wypowiedziane ponad pół wieku temu słowa Tokuji Hayakawy, założyciela firmy Sharp, nadal przyświecają naszym inżynierom przy rozwoju i udoskonalaniu ogniw oraz modułów fotowoltaicznych.

Zgodnie z tą filozofią, po sukcesie w Japonii, firma Sharp wprowadziła na polski rynek najwydajniejszy w swojej klasie moduł fotowoltaiczny z 48 ogniwami. Moduł monokrystaliczny SHARP NQ-R256A (256 W) wykorzystuje technologię back contact, polegającą na umieszczeniu styków na tylnej stronie ogniwa. Dzięki temu rozwiązaniu moduł oferuje niemającą sobie równych wydajność 19,8 proc., zwiększając ilość wykorzystywanego światła słonecznego oraz oddając maksymalną ilość energii przy pokryciu minimalnej powierzchni dachu.

Zalety technologii Sharp back contact w porównaniu do technologii tradycyjnej to m.in.:

REKLAMA

 1. Redukcja strat energii spowodowanej odbiciem światła słonecznego – w standardowej technologii ścieżki elektryczne umieszczone na wierzchniej stronie odbijają promienie słoneczne, a ok. 6 proc. docierającego światła pozostaje niewykorzystane.
 2. Większy rozmiar ogniwa 157 mm x 157 mm.
 3. Miedziana podstawa każdego ogniwa to odporność na mikropęknięcia i brak obszarów nieaktywnych.
 4. Brak tradycyjnego lutowania ogniw to brak hot-spotów.
 5. Mniejsze straty mocy wewnątrz samego modułu.

Moduły Sharp NQR256A świetnie sprawdzają się na domach jednorodzinnych niezależnie od ich wielkości, możliwe jest optymalne wykorzystanie każdej dostępnej powierzchni dachu. Badania firmy Sharp dowiodły, iż dzięki niezwykle wysokiej sprawności i kompaktowym rozmiarom, uzysk energii z m2 może być wyższy nawet o 20 proc. a moc instalacji dachowej o 42 proc., w porównaniu do tradycyjnych 60-cio ogniwowych polikrystalicznych modułów 270 W.

Unikalne cechy modułów Sharp NQR256A to :

 1. Najwyższa w klasie wydajność 19,8 proc.
 2. Współczynniki temperaturowy -0,377 proc. / st. C to większe uzyski w gorące dni.
 3. Dodatnia tolerancja mocy +5 proc. (nominalna moc modułu nawet 269 W)
 4. Poczwórne zabezpieczenie skrzynki przyłączeniowej J-Box.
 5. Kompaktowy rozmiar (1318 mm x 980 mm x 46 mm) i waga (tylko 17 kg, 15proc. mniej niż standardowy moduł ) to optymalne wykorzystanie ograniczonej powierzchni dachu i szybszy montaż.
 6. Elegancki wygląd dzięki czarnej, jednolitej strukturze ogniw i czarnej ramie.

Bezpieczeństwo, jakość i wytrzymałość modułu zgodna jest z obowiązującymi europejskimi normami (IEC/EN 61215 i IEC/EN 61730). Rama modułu, wzmocniona dwoma dodatkowymi poprzeczkami, zapewnia wyższą sztywność konstrukcji.

REKLAMA

Moduł otrzymał też najbardziej prestiżową nagrodę w Japonii, Good Design Award, którą przyznaje się innowacyjnym produktom, mającym potencjał wzbogacania życia i napędzania rozwoju przemysłowego.

Wszystkie moduły Sharp NQR256A są produkowane w Japonii, w pełni zautomatyzowanej fabryce w Sakai. 10-letnia gwarancja produktowa i 25-letnia gwarancja na wydajność jest realizowana przez europejski oddział Sharp w Hamburgu.

Więcej informacji

WWW: http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/product-details-solar-modules.htm?product=NQR256A

E-mail: energy-info.pl@sharp.eu

Sharp Corporation

Koncern założony  w 1912 r w Tokio. Jeden z pionierów rozwiązań fotowoltaicznych. W 1959 r. rozpoczął rozwój ogniw, a w 1963 r. ich masową produkcję. Z branżą fotowoltaiczną nieprzerwanie związany od ponad 55 lat.  


artykuł sponsorowany