Respect Energy przejął farmy wiatrowe koło niemieckiej granicy

Respect Energy przejął farmy wiatrowe koło niemieckiej granicy
fot. Respect Energy

Instalacje wiatrowe o łącznej mocy 50 MW zlokalizowane w Jędrzychowicach i Zgorzelcu oficjalnie trafiły do portfolio firmy Respect Energy. Mają zapewnić roczną produkcję energii na poziomie 100 GWh.

To kolejny, bardzo istotny etap procesu rozbudowywania zasobów wytwórczych zrealizowany przez firmę w ostatnich miesiącach – mówi Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy.

Farma wiatrowa w Jędrzychowicach ma moc 26 MW i jest wyposażona w 13 turbin Vestas, natomiast farma w Zgorzelcu to instalacja o mocy 24 MW, zasilana przez 12 turbin Siemens Gamesa.

REKLAMA

Przejęcie farm wiatrowych w Jędrzychowicach i Zgorzelcu (województwo dolnośląskie) jest kontynuacją strategii rozwijania inwestycji w sektorze OZE przez spółkę. 

Po zakupie farmy wiatrowej Wicko (10 MW) oraz niedawnej inauguracji pierwszego etapu największej w Polsce farmy fotowoltaicznej Zwartowo (204 MW) farmy Jędrzychowice i Zgorzelec będą stanowić kolejne źródło wytwarzania energii odnawialnej, z której będą mogli korzystać nasi klienci. Zrealizowane w 2022 roku inwestycje w aktywa wytwórcze poszerzyły portfolio Respect Energy o elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne o łącznej mocy 264 MW – podkreśla Sebastian Jabłoński.

REKLAMA

Zielony miks energetyczny

Jak podaje Respect Energy, firma jako pierwszy w Polsce sprzedawca zaoferowała swoim klientom w 100 proc. zielony mix energetyczny. Dostarcza energię ze źródeł odnawialnych: wiatrowych, słonecznych, biogazu i źródeł wodnych.

Spółka działa na 23 rynkach i współpracuje z grupą ponad 600 wytwórców energii. Inwestuje w infrastrukturę służącą do wytwarzania ekologicznej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Pod koniec września 2022 br. uruchomiła ogromną farmę fotowoltaiczną Zwartowo.  

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.