RWE zachęca rybaków do pracy na morskich farmach wiatrowych. Oferuje szkolenia

RWE zachęca rybaków do pracy na morskich farmach wiatrowych. Oferuje szkolenia
fot. RWE

Firmy RWE i Windhunter Academy w zeszłym roku zapowiedziały uruchomienie programu przebranżowienia rybaków. Chętni mogą się zgłaszać do 27 stycznia 2023 roku. Po szkoleniu zyskają uprawnienia ułatwiające podjęcie pracy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

Morska energetyka wiatrowa to prężnie rozwijający się sektor gospodarki, który wymaga i będzie wymagał wykwalifikowanych kadr. Koncern RWE we współpracy z Windhunter Academy przygotował program skierowany do rybaków, którzy chcieliby zmienić branżę i zdobyć kwalifikacje do pracy na morskich farmach wiatrowych.

Jak zapewniają organizatorzy, technicy, serwisanci i operatorzy CTV będą za kilka lat jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na polskim wybrzeżu – w związku z planowanymi na Bałtyku farmami wiatrowymi.

REKLAMA

Zgłoszenia i terminy

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy w terminie do 27 stycznia 2023 roku. Windhunter Academy skontaktuje się z kandydatami na początku lutego.

Program szkoleniowy wystartuje na początku maja 2023 roku. RWE pokrywa koszty szkolenia i zakwaterowania, zgodnie z przepisami prawa podatkowego.

REKLAMA

Zakwalifikowani rybacy w trakcie czterech tygodni szkolenia będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę techniczną w zakresie: pracy na wysokościach, elektryki, mechaniki, instalacji i obsługi turbin wiatrowych, pierwszej pomocy oraz pracy na morzu z zachowaniem najwyższych standardów BHP. 

W trakcie szkolenia przewidziany jest też intensywny kurs języka angielskiego, by umożliwić podjęcie pracy w środowisku międzynarodowym. 

Na zakończenie programu rybacy odwiedzą jedną z działających farm wiatrowych RWE i będą mieli okazję po raz pierwszy spotkać się z potencjalnym pracodawcą.

Więcej informacji można znaleźć w artykule: RWE i Windhunter Academy nauczą rybaków pracy przy turbinach wiatrowych.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.