REKLAMA
 
REKLAMA

Dotacje z Energii dla Wsi – szkolenie dla zainteresowanych programem

Dotacje z Energii dla Wsi – szkolenie dla zainteresowanych programem
fot. Alexander Serzhantov/Unsplash

Jakie dofinansowanie można uzyskać w ramach programu Energia dla Wsi, jak obsłużyć generator wniosków, w jaki sposób przeprowadzić ocenę finansową – o tym między innymi przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą mówili podczas szkolenia zaplanowanego w tym tygodniu.

Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaplanował na 23 marca szkolenie dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków z programu Energia dla Wsi. Do udziału zaprasza rolników i przedstawicieli spółdzielni energetycznych, którzy chcą skorzystać ze wsparcia z Funduszu Modernizacyjnego na realizację przedsięwzięć dotyczących instalacji OZE.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w formule hybrydowej – online oraz w siedzibie NFOŚiGW (ul. Konstruktorska 3a, Warszawa). Odbędzie się w czwartek 23 marca, w godz. 9.00–15.00.

REKLAMA

Podczas szkolenia przedstawiciele NFOŚiGW przedstawią założenia programu, wyjaśnią instrukcję korzystania z generatora wniosków, opowiedzą o pomocy publicznej w ramach programu. Agenda przewiduje też część poświęconą ocenie finansowania w programie.

Na szkolenie można się zapisać przez formularz rejestracyjny.

REKLAMA

Energia dla Wsi

Nabór wniosków na dofinansowanie na OZE w ramach programu Energia dla Wsi ruszył 25 stycznia br. O dotacje mogą się ubiegać rolnicy oraz spółdzielnie energetyczne – już istniejące i dopiero powstające – a także ich członkowie.

Dofinansowanie dotyczy następujących inwestycji: biogazowni, elektrowni wodnych, instalacji fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, jak również zintegrowanych z tymi źródłami magazynów energii.

Całkowity budżet programu wynosi 1 mld złotych. Więcej na ten temat w artykule: Rusza nabór wniosków w programie Energia dla Wsi.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Czy w ramach Energia dla Wsi, można starać się o dofinansowanie jak korzystało się z dofinansowania na termomodernizację budynku i na instalacje fotowoltaiczną?

Witam. Czy można otrzymać potwierdzenie zgłoszenia stacjonarnego ?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA