REKLAMA
 
REKLAMA

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej
Fot. Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Nowym podsekretarzem stanu i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej został były szef Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando. W imieniu prezesa Rady Ministrów powołanie wręczyła mu minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Maciej Bando jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów „Biznes i zarządzanie”. Wiedzę i doświadczenie zdobywał jako doradca, projekt manager, dyrektor departamentu oraz członek zarządu i rad nadzorczych.

Maciej Bando od dziesięcioleci związany jest z energetyką w podsektorze wytwarzania i dystrybucji – od 2011 r. początkowo jako wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki, a następnie jako prezes URE. Po zakończeniu kadencji w połowie 2019 r. powrócił do działalności doradczej.

REKLAMA
REKLAMA

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej zdobywał doświadczenie w spółkach Elektrownie Szczytowo-Pompowe SA (obecnie PGE EO SA), PGE Dystrybucja SA, firmie projektowo-inżynieryjnej Systra SA oraz jako regulator polskiego rynku energii. Z uwagi na duże doświadczenie prowadzi szkolenia i kursy.

Resort podaje, że Maciej Bando jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. „Człowiek Roku” EuroPower, „Bursztyn Polskiej Energetyki”, „Platynowy Megawat” (nagroda Towarowej Giełdy Energii) i „Optimus” (nagroda Pracodawcy RP).

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA