
BOŚ pracuje nad nową strategią
Zarząd Banku Ochrony Środowiska podjął decyzję o konieczności aktualizacji dotychczasowych dokumentów strategicznych Banku i przygotowaniu Ramowej Strategii BOŚ na lata 2016–2020.
Zarząd Banku Ochrony Środowiska podjął decyzję o konieczności aktualizacji dotychczasowych dokumentów strategicznych Banku i przygotowaniu Ramowej Strategii BOŚ na lata 2016–2020.
Liberalizacja rynku gazu i uwolnienie ceny błękitnego paliwa może obniżyć ceny dla klientów indywidualnych. W ubiegłym roku ceny spadły średnio o 17 proc. To przede wszystkim efekt niskich cen ropy. Z kolei do obniżek dla klientów biznesowych przyczyniła się większa konkurencja...
Rząd przyjął projekt ustawy o efektywności energetycznej. Przewiduje on m.in. szereg modyfikacji w mechanizmie stymulującym i wymuszającym projekty prooszczędnościowe u przedsiębiorców sprzedających energię elektryczną, ciepło lub gaz odbiorcom końcowym...
Z dostępnych danych wynika, że w obecnych warunkach plan ratowania Kompanii Węglowej nie może się udać. Jest szansa, jeśli jeszcze cztery najgorsze kopalnie spółki zostaną zamknięte. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt głośno nie mówi.
W terminie 20-21 kwietnia 2016 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej organizowana będzie II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej OSA. Wydarzenie to dedykowane jest studentom, doktorantom oraz pracownikom naukowym kierunków związanych z szeroko pojętą tematyką środowiska.
Amerykański First Solar poinformował o osiągnięciu rekordowej sprawności cienkowarstwowego ogniwa fotowoltaicznego w technologii CdTe.
Japoński rynek fotowoltaiczny wszedł w szybką fazę rozwoju kilka lat temu dzięki wprowadzeniu systemu taryf gwarantowanych dla producentów zielonej energii. Rozwój japońskiego sektora PV, który po tym nastąpił, przełożył się na spadek kosztów instalacji fotowoltaicznych...
Presja na obniżanie cen mikroinwerterów i skraje wyniki liderów rynku
Duński producent Vestas poinformował o zdobyciu rekordowego kontraktu na dostawę elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 1 GW do Norwegii.
– Budowano na dziko, niezgodnie z prawem, oszukując ludzi, którzy dawali tereny pod budowę wiatraków...
Resort energii poinformował Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl, że poprze regulacje ograniczające lokalizowanie farm wiatrowych w pobliżu zabudowań mieszkalnych.
W wielu krajach Europy instalacje fotowoltaiczne powstały od 5 do 10 lat temu. To właśnie w takim okresie eksploatacji, gdy większość inwestorów traci gwarancje na produkty, zyskuje na znaczeniu jakość paneli fotowoltaicznych. Ci, którzy wcześniej kierowali się tylko najniższą ceną paneli, mają obecnie problemy z tzw...
PGE Polska Grupa Energetyczna przedstawiła dane operacyjne i sprzedażowe za styczeń 2016 r.
Wobec wpływających do Urzędu Regulacji Energetyki skarg dotyczących „problemów ze standardami jakościowymi obsługi odbiorców energii elektrycznej czy gazu oraz nieuczciwymi praktykami rynkowymi firm energetycznych”, URE zdecydowało się na przeprowadzenie kontroli ich działalności.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o efektywności energetycznej, przedłożony przez ministra energii. Teraz projektem tej ustawy zajmą się posłowie.