Dopłaty do kolektorów słonecznych z NFOŚiGW. Do wykorzystania jest jeszcze 200 mln zł

Dopłaty do kolektorów słonecznych z NFOŚiGW. Do wykorzystania jest jeszcze 200 mln zł
Wagner & Co

{więcej}Jak informuje „Puls Biznesu”, do wykorzystania w programie kredytu z dopłatą z NFOŚiGW na montaż kolektorów słonecznych jest jeszcze ok. 200 mln zł. 

Program dopłat do montażu kolektorów słonecznych z NFOŚiGW został uruchomiony w połowie 2010 r. i wstępnie miał być realizowany do końca 2013, a jego budżet miał wynosić 300 mln zł. Jednak wobec ogromnego zainteresowania programem, w połowie ubiegłego roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydował się na przedłużenie programu i zwiększenie jego budżetu o 150 mln zł. 

REKLAMA

W ramach programu NFOŚiGW oferuje gospodarstwom domowym i wspólnotom mieszkaniowym dopłatę w wysokości do 45% kosztów kredytu na montaż kolektorów słonecznych. Program kredytu z 45%-dotacją z NFOŚiGW sprawia, że na instalację solarną dla gospodarstwa domowego, której średnia cena to ok. 13 tys. zł, jego beneficjenci muszą wyłożyć z własnej kieszeni niewiele ponad 6 tys. zł. 

REKLAMA

Jak informuje ponadto „Puls Biznesu”, NFOŚiGW ostatnio zmienił nieznacznie warunki udziału w programie m.in. zmniejszając wartość kolektorów, które można zamontować z udziałem dopłaty – z 2,5 tys. zł do 2,25 tys. zł w przeliczeniu na 1 m2 kolektora, a także wprowadzając obowiązek posiadania minimum 5-letniej gwarancji na instalację oraz przynajmniej 3-letniej rękojmi na jej wykonanie. 

Czas zwrotu inwestycji w kolektory wg NFOŚiGW
gramwzielone.pl