R.Power wybrał wykonawcę kolejnych farm fotowoltaicznych

R.Power wybrał wykonawcę kolejnych farm fotowoltaicznych
R.Power

Warszawski deweloper farm fotowoltaicznych wybrał wykonawcę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 27 MW. W sumie w ostatnich tygodniach R.Power podpisał umowy z firmami, które zbudują dla niego 94 farmy PV.

R.Power podpisał tym razem umowę na wykonanie 28 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 27 MWp.

Ich budową zajmie się pełniąca rolę EPC (Engineering, Procurement, and Construction) firma Electrum, która ma już na koncie wykonanie dla inwestorów na rynku odnawialnych źródeł energii instalacji o łącznej mocy 1200 MW, z czego 1000 MW to farmy wiatrowe, a 200 MW to elektrownie PV.

REKLAMA

Podobnie jak w ostatnio zakontraktowanych projektach R.Power, także w przypadku portfela farm fotowoltaicznych budowanych przez Electrum zostaną wykorzystane dwustronne moduły fotowoltaiczne, które mają przyczynić się do większego uzysku energii z instalacji.

W projektach realizowanych w ramach kontraktów EPC zdecydowaliśmy się korzystać wyłącznie z usług polskich wykonawców. W czasie pandemii koronawirusa wzajemne wsparcie jest bardzo istotne. Dzięki temu nie tylko wzmacniamy pozycję rodzimych firm, ale także budujemy silną gałąź przemysłu energetycznego, jakim jest fotowoltaika – mówi Tomasz Sęk, współzałożyciel i członek zarządu R.Power.

To kolejna w ostatnich tygodniach umowa na budowę elektrowni fotowoltaicznych, dla których R.Power zapewnił gwarancje rozliczeń sprzedawanej energii w systemie aukcyjnym.

REKLAMA

W lutym br. firma informowała o podpisaniu umowy na budowę 35 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 33,6 MW z powiązaną z grupą R.Power firmą Nomad Electric.

Z kolei w ubiegłym miesiącu R.Power ogłosił podpisanie kontraktu z firmą Solartech, która wybuduje dla dewelopera 31 farm PV, każda o mocy maksymalnej 1 MW.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce z udziałem w rynku szacowanym przez nią na poziomie 20 proc. W ciągu ostatnich lat wygrała aukcje na łączną moc instalacji sięgającą 300 MWp, a w naszym kraju firma rozwija obecnie portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 1000 MWp.

W tym roku R.Power planuje budowę farm fotowoltaicznych o mocy blisko 50 MWp, które wygrały aukcję w 2018 roku, a ponadto rozpoczyna realizację 130 elektrowni, dla których spółka zabezpieczyła sprzedaż energii w ostatniej aukcji z grudnia 2019 r.

Ponadto firma rozpoczyna realizację swojej pierwszej farmy fotowoltaicznej na zagranicznym rynku. Projekt realizowany w Portugalii będzie liczyć 8,5 MWp, a energia będzie sprzedawana poza publicznym systemem wsparcia, na podstawie komercyjnej umowy PPA. Portugalska inwestycja R.Power ma kosztować około 27 mln zł i również zostanie w niej wykorzystana technologia dwustronnych modułów PV, które ponadto zostaną umieszczone na trackerach.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.