W Olsztynie ma powstać farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW

W Olsztynie ma powstać farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW
NREL press

{więcej}Na położonym koło Olsztyna lotnisku w Gryźlinach wkrótce ruszy budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW. Podobna inwestycja może powstać też w samym Olsztynie. 

Farmę fotowoltaiczną w Olsztynie chce zbudować działająca także w branży wiatrowej Grupa Eko Park, która rozpoczęła już w tym celu przygotowania administracyjne. 

– Jeszcze nie podajemy konkretnej daty rozpoczęcia realizacji tego projektu. Związane jest z to koniecznością załatwienia niezbędnych formalności. Dotyczy to nie tylko ustalenia warunków tej inwestycji, pod uwagę należy wziąć też jej specyfikę – Gazeta.pl Olsztyn cytuje Iwonę Smeszną z firmy Eko Park. 

REKLAMA
REKLAMA

Moc farmy fotowoltaiczna według wstępnych szacunków inwestora ma być zbliżona do innego projektu naziemnej farmy PV realizowanego na podolsztyńskim lotnisku Gryźliny.

Moc farmy fotowoltaicznej w Gryźlinach wyniesie 1 MW, a w tym wypadku inwestorem jest powiatowo-gminna spółka Fotowoltaika Gryźliny, natomiast budowę instalacji zrealizuje wybrana w przetargu czeska firma Solartec. 

Do końca czerwca ma być gotowa dokumentacja inwestycji, a farma fotowoltaiczna w Gryźlinach ma rozpocząć produkcję energii do listopada br. W celu jej sfinansowania inwestor pozyskał część środków z funduszy europejskich, a także otrzymał pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. 

gramwzielone.pl