Polska firma zbudowała farmę słoneczną w Niemczech

Polska firma zbudowała farmę słoneczną w Niemczech
foto: REMOR

W okolicach Lipska powstała farma słoneczna o mocy 1,5 MW. W realizacji inwestycji wartej 3 mln euro udział wzięła polska firma Remor. {więcej}

Farma solarna powstała w zaledwie 5 tygodni w znajdującej się w pobliżu Lipska miejscowości Lupitz. Instalacja o mocy 1,5 MW składa się z 6762 paneli fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie 1,2 hektarów.

Budowę farmy solarnej dla Grupy ABAKUS zrealizowała polska firma POLIS, a konstrukcje wolnostojące dla systemów fotowoltaicznych wykonała  firma REMOR S.A. z Recza (www.remor.pl).

REKLAMA
REKLAMA

Firma REMOR jest producentem mocowań solarnych do kolektorów i paneli fotowoltaicznych. Spółka REMOR działa na szybko rozwijającym się rynku fotowoltaiczny od niedawna, a wcześniej była związana z produkcją dla przemysłu okrętowego. Obecnie mocowania solarne REMOR sprzedawane są do 17 krajów Europy.

Po ukończeniu projektu farmy solarnej w Lupitz, REMOR realizuje swój kolejny projekt w Niemczech. Polska firma buduje konstrukcję wolnostojącą dla elektrowni słonecznej o mocy 2,4 MW w Eisfeld (okolice Coburga). Zakończenie budowy farmy przewidziane jest na koniec lutego 2012.

– W tym roku planujemy zrealizować kilka projektów konstrukcji dla farm słonecznych o wartości co najmniej 20 MW i mamy nadzieje, że również rynek w Polsce wkrótce otworzy się na energetykę słoneczną. Docelowo dążymy do budowy elektrowni słonecznych pod klucz – mówi Marcin Sajewicz, Dyrektor Handlu i Marketingu REMOR S.A.