BOŚ finansuje kolejne farmy fotowoltaiczne. Na jakich warunkach?

BOŚ finansuje kolejne farmy fotowoltaiczne. Na jakich warunkach?
Gramwzielone.pl (C)

O tym, jakie warunki finansowania może zaoferować Bank Ochrony Środowiska inwestorom budującym farmy fotowoltaiczne w segmencie do 1 MW, dowiadujemy się z komunikatu giełdowego spółki Columbus Energy, która otrzymała od BOŚ kolejne kredyty na farmy PV.

Columbus Energy S.A. poinformował o podpisaniu przez jedną z jego spółek celowych kredytów od Banku Ochrony Środowiska, z których zostanie sfinansowana budowa kolejnych farm fotowoltaicznych w portfelu Columbusa.

Spółka Ecowolt 1 sp. z o.o. zawarła w zakresie projektu farmy fotowoltaicznej Kłębanowice I o mocy 0,9895 MW umowę kredytu inwestycyjnego w kwocie 2 263 487,65 zł spłacanego w ratach miesięcznych z terminem spłaty na dzień 1 lipca 2035 r., oprocentowanego w oparciu o stawkę WIBOR 3M powiększonej o marżę banku.

REKLAMA

Jednocześnie spółka zawarła w zakresie projektu Kłębanowice I umowę kredytu obrotowego nieodnawialnego w rachunku kredytowym w kwocie 640 851,54 zł z przeznaczeniem na finansowanie podatku VAT z terminem spłaty na 31 marca 2021 r., oprocentowanego w oparciu o stawkę WIBOR 1M powiększonej o marżę banku.

Ecowolt 1 sp. z o.o. pozyskał jednocześnie finansowanie dla projektu farmy fotowoltaicznej Kłębanowice III o mocy 0,9895 MW.

W tym przypadku zawarto umowę kredytu inwestycyjnego w kwocie 2 262 191,46 zł z przeznaczeniem na realizację inwestycji, spłacanego w ratach miesięcznych z terminem spłaty na dzień 1 lipca 2035 r., oprocentowanego w oparciu o stawkę WIBOR 3M powiększonej o marżę banku. Ponadto spółka celowa Columbusa podpisała dla tego projektu umowę kredytu obrotowego nieodnawialnego w rachunku kredytowym w kwocie 640 484,56 zł z przeznaczeniem na finansowanie podatku VAT z terminem spłaty na 31 marca 2021 r., oprocentowanego w oparciu o stawkę WIBOR 1M powiększonej o marżę banku.

W obu przypadkach inwestor ma zapewnić wkład własny na poziomie 20 proc.

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach:

W raporcie finansowym sprzed miesiąca Columbus Energy informował o zabezpieczeniu finansowania od BOŚ dla innych projektów farm PV w segmencie do 1 MW.

Trzy z farm fotowoltaicznych mają powstać w Rudnie. Ich moce wyniosą odpowiednio: 0,9978 MW, 0,9978 MW oraz 0,489 MW. Czwarta farma fotowoltaiczna powstanie w Sławęcinie, a jej moc wyniesie 0,964 MW. Piąta o mocy 0,985 MW powstanie w miejscowości Plęsy w województwie warmińsko-mazurskim, a szósta o mocy 0,998 MW w położonej w tym samym województwie miejscowości Połęcze.  

W przypadku wszystkich projektów BOŚ przyzna kredyty obrotowe z przeznaczeniem na finansowanie podatku VAT, oprocentowane w oparciu o stawkę WIBOR 1M powiększoną o marżę banku, z terminem ostatecznej spłaty kredytu na 31 marca 2021 r.

Ponadto BOŚ udzieli kredytów inwestycyjnych, spłacanych w ratach miesięcznych z terminem spłaty na dzień 1 lipca 2035 r., oprocentowanych w oparciu o stawkę WIBOR 3M powiększonej o marżę banku.

Łączna wartość kredytów na spłatę podatku VAT wynosi 3,518 mln zł, a wartość kredytów inwestycyjnych sięga 12,34 mln zł.

Columbus ma zapewnić w tych projektach wkład własny na poziomie 20-25 proc.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.