Wierzchosławice: ile zarobi farma solarna w 2012?

Wierzchosławice: ile zarobi farma solarna w 2012?
OregonDOT, flickr cc-by-2.0

Po trzech zimowych miesiącach od uruchomienia, farma słoneczna w Wierzchosławicach zarobiła już około 60 tys. zł. Ile zarobi w całym 2012 roku? {więcej}

Farma solarna o mocy 1 MW została uruchomiona pod Wierzchosławicami w październiku ubiegego roku, a jej budowa kosztowała 8,6 mln zł, przy czym połowa inwestycji została sfinansowana ze środków unijnych.

REKLAMA

Zdaniem Marcina Wasy, prezesa spółki Energia Wierzchosławice, która zarządza pierwszą farmą fotowoltaiczną w Polsce, w tym roku dochody z tytułu sprzedaży zielonych certyfikatów i energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną mają wynieść około 700 tys. zł.

REKLAMA

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, władze spółki Energia Wierzchosławice zamierzają rozbudować działającą już instalację fotowoltaiczną o 0,8 MW, a także chcą budować kolejną farmę PV na terenie gminy Wierzchosławice. Z nowymi inwestycjami spółka czeka jednak na kolejne nabory wniosków na dotacje z Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o budowie farmy solarnej Wierzchosławice na Gramwzielone.pl w artykułach Farma słoneczna Wierzchosławice: ile kosztowała i ile zarobi? oraz Wójt Wierzchosławic: fotowoltaika daje zyski