Nowa baza wiedzy z zakresu OZE. Powstała Polska Akademia Fotowoltaiczna

Nowa baza wiedzy z zakresu OZE. Powstała Polska Akademia Fotowoltaiczna

Praktycy z wieloletnim doświadczeniem łączą siły, biorąc udział w nowej inicjatywie, jaką jest Polska Akademia Fotowoltaiczna (PAF). Każdy, kto poszukuje wiedzy z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, pojazdów elektrycznych czy ogólnie pojętych systemów OZE, znajdzie w ofercie coś dla siebie. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku, PAF wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno instalatorów czy doradców klienta, jak i samych inwestorów.

Rynek odnawialnych źródeł energii mimo pandemii prężnie się rozwija. Rośnie liczba osób działających w tej branży, w tym firm zajmujących się doradztwem oraz montażem systemów OZE. Jednocześnie coraz więcej przedsiębiorstw oraz osób prywatnych poszukuje sprawdzonych informacji przed podjęciem decyzji o tego typu inwestycjach.

Organizatorzy Polskiej Akademii Fotowoltaicznej chcą szerzyć dobre praktyki instalatorskie i handlowe wspierając wiedzą także samych inwestorów.

REKLAMA

Co oferuje Polska Akademia Fotowoltaiczna?

PAF organizuje szkolenia dla czterech głównych typów odbiorców:

  • Świadomy Inwestor OZE
  • Kwalifikowany Instalator OZE
  • Wyspecjalizowany Projektant Instalacji OZE
  • Profesjonalny Doradca Klienta z zakresu OZE

W zależności od odbiorcy – podczas szkoleń podejmowane są zagadnienia związane z rentownością i funkcjonalnością systemów związanych z odnawialnymi źródłami energii, montażem czy doborem komponentów. Spotkania są zróżnicowane pod kątem poziomu zaawansowania, tym samym będą mogli z nich skorzystać zarówno stawiający pierwsze kroki np. w fotowoltaice jak i instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem.

Elastyczna formuła szkoleń

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce aktualnie szkolenia są organizowane w formie online, umożliwiając wszystkim zainteresowanym uczestnictwo w spotkaniach na żywo za pośrednictwem Internetu. Istnieje też możliwość odtworzenia szkoleń online w późniejszym terminie, co jest przydatne np. w przypadku problemów z połączeniem internetowym.

Organizacja szkoleń online nie jest również przeszkodą w przypadku ubiegania się o świadectwo kwalifikacyjne SEP, które umożliwia montaż instalacji do 1 kV. W ramach Polskiej Akademii Fotowoltaicznej przeprowadzany jest bezpieczny egzamin w formie online, podczas którego egzaminowani rozmawiają bezpośrednio z komisją za pomocą kamery internetowej i mikrofonu.

Posiadając rozbudowaną bazę do szkoleń stacjonarnych, Polska Akademia Fotowoltaiczna jest gotowa do organizowania kursów podczas których przekazywana będzie wiedza czysto praktyczna – montaż falowników, konfiguracja, montaż modułów fotowoltaicznych, pomp ciepła czy funkcjonowanie stacji do ładowania pojazdów.

Zarządzanie szkoleniami w firmie

Polska Akademia Fotowoltaiczna planuje jeszcze w pierwszym kwartale tego roku wprowadzenie systemu do zarządzania zapisami pracowników na szkolenia. Ma to umożliwić łatwą organizację pracy oraz stały wgląd w uzyskane przez pracowników certyfikaty.

Kto prowadzi szkolenia?

Organizatorem Polskiej Akademii Fotowoltaicznej jest dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki z rozbudowaną bazą poradnikowo-szkoleniową dla instalatorów – Bruk-Bet PV przy wsparciu eksperckim ze strony Bruk-Bet Fotowoltaika – najdłużej działającego producenta modułów PV Polsce.

REKLAMA

Jako część Grupy Bruk-Bet działającej na rynku od 37 lat Bruk-Bet PV zapewnia, że wie, jak ważne jest poszerzanie wiedzy na temat aktualnych technologii dostępnych na rynku, wartościowej obsługi klienta, systemów wsparcia czy opracowywania dokumentacji.

Do grupy ekspertów Polskiej Akademii Fotowoltaicznej zaproszono specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz praktyków i autorytetów z zakresu OZE z instytucji czy firm zewnętrznych.

Najbliższe szkolenia:

29.01.2021 – Czy odśnieżać moduły fotowoltaiczne? – szkolenie bezpłatne

Dowiesz się:

  • Jaki wpływ na uzysk z instalacji fotowoltaicznej ma zalegający na modułach śnieg;
  • Czym są diody bocznikujące i w jaki sposób wpływają na uzysk z instalacji;
  • Czym są mikrouszkodzenia ogniwa fotowoltaicznego i w jaki sposób można je wywołać;
  • Jak montować panele, aby uniknąć zalegającego śniegu.

05.02.2021 – Elektromobilność dla każdego – pojazdy elektryczne i funkcjonalność stacji EV

Dowiesz się:

  • Jakie są prognozy związane z rozwojem elektromobilności w Polsce;
  • Jaki jest średni koszt korzystania z samochodu elektrycznego;
  • Jak aktualnie wygląda dostęp do stacji ładowania EV;
  • Na jak długo trwa ładowanie samochodu elektrycznego i na jak długą podróż wystarcza.

09.02.2021 – Optymalizacja w instalacji fotowoltaicznej – praktyczne wskazówki dla instalatorów PV

Dowiesz się:

  • W jaki sposób optymalizatory wpływają na wydajność instalacji fotowoltaicznej?
  • Czy mogą całkowicie wyeliminować skutki zacienienia?
  • Jak dobierać optymalizatory do systemu PV?

Szkolenie kończy się uzyskaniem dyplomu uczestnictwa.

18-19.02.2021 – Certyfikowane Szkolenie Fotowoltaiczne STANDARD ONLINE + SEP

26.02.2021 – Fotowoltaika dla firm – czy warto inwestować i z jakich dotacji skorzystać?

artykuł spnsorowany