Nowy rekord wydajności paneli cienkowarstwowych

Nowy rekord wydajności paneli cienkowarstwowych
stantontcady, flickr cc-by-2.0

Amerykański National Renewable Energy Laboratory (NREL) ogłosił nowy rekord wydajności fabrycznych paneli cienkowarstwowych. 

Według NREL, nowy rekord wydajności paneli wyprodukowanych w technologii CdTe to 14,4%. Zbadane przez NREL panele są produktem amerykańskiego producenta First Solar. Wcześniejszy rekord wydajności paneli należał również do First Solar i wynosił 13,4%.

REKLAMA

Amerykańska firma zapewnia, że w roku 2015 przeciętna wydajność produkowanych przez nią paneli cienkowarstwowych osiągnie poziom 14,5 – 15%. W tym roku średnia wydajność paneli CdTe produkowanych przez First Solar ma wynosić 12,7%. Amerykański producent zapwiedział także, iż wstrzymuje prace nad technolgią CIGS, aby całkowicie skupić się na technologii CdTe.

REKLAMA

First Solar to nie tylko lider w produkcji paneli cienkowarstwowych, ale także globalny lider w produkcji paneli fotowoltaicznych w ogóle. Czytaj więcej o klasyfikacji czołowych producentów paneli PV na świecie na Gramwzielone.pl w artykule: Najwięksi producenci paneli słonecznych w 2011