INS-EL: Największy dystrybutor kabli w Polsce wchodzi w dużą fotowoltaikę

INS-EL: Największy dystrybutor kabli w Polsce wchodzi w dużą fotowoltaikę
INS-EL

INS-EL  największy dystrybutor kabli w Polsce z impetem wchodzi w wielkoskalową fotowoltaikę. Zaproszenie na konferencję z JINKO, SUNGROW i BAKS.

INS-EL jest to rodzinna firma z ponad 26-letnim doświadczeniem

Firma INS-EL funkcjonuje w branży elektrycznej od 1995 r. Posiada 23 biura handlowe / oddziały zlokalizowane w całej Polsce i 9 magazynów lokalnych. Główne Centrum Logistyczne znajduje się w Łodzi. W ciągu całego tego okresu przedsiębiorstwo dzięki konsekwentnemu dążeniu do sukcesu wyrobiło sobie pozycję jednego z najbardziej rozpoznawalnych dystrybutorów w branży elektro-technicznej w Polsce.

REKLAMA

 

Długość sprzedanych kabli średniego napięcia w roku 2020 wyniosła w skali miesiąca przeciętnie ponad 250 km. INS-EL posiada największy skład kabli i przewodów elektrycznych w Polsce oraz dostarcza bardzo szeroką ofertę produktów elektrycznych od światowych oraz krajowych producentów, dzięki czemu firma jest w stanie dostarczyć materiały do realizacji wielu kluczowych inwestycji w całej Polsce. 

Przychody firmy za ubiegły rok wyniosły 327 mln zł, co tylko potwierdza wielkość projektu pt. INS-EL. 

Równolegle i niezmiennie INS-EL patrzy w przyszłość, dynamicznie się rozwijając i inwestując w rynek odnawialnych źródeł energii, zapewniając sobie przy tym dostęp do nowych sektorów gospodarki. W związku ze wzrostem udziału w rynku i zwielokrotnieniu sprzedaży firma zdecydowała się wkroczyć na rynek zaawansowanych technologii, dostarczając pełną ofertę produktową niezbędną do wykonania instalacji fotowoltaicznych dla segmentów: Residential (domowe mikroinstalacje), Commercial (instalacje w firmach), Utility-scale (farmy fotowoltaiczne). Aktualnie INS-EL koncentruje się na dostarczaniu produktów na farmy o mocy 1 MW i ich wielokrotności. Zgodnie ze strategią rozwoju intensyfikację działań w sektorze mniejszych instalacji firma planuje w trzecim kwartale bieżącego roku.

Staliśmy się dystrybutorem globalnych producentów

Aktualnie INS-EL dostarcza ponad 400 kW modułów dziennie do klientów z Polski oraz poza granice kraju. Firma opiera swoją ofertę produktową na bardzo wyselekcjonowanej grupie producentów.

INS-EL jest jednym z największych dystrybutorów modułów fotowoltaicznych Jinko Solar w Polsce. Kontrakt z Jinko Solar w realizacji na ten rok przekracza ponad 130 MW mocy modułów. Umożliwia to dostęp do bezpiecznych oraz atrakcyjnych warunków zakupowych, doskonałej dostępności produktów, a także zapewnia najwyższą jakość obsługi oraz wiedzy merytorycznej na temat oferty.

INS-EL jest również oficjalnym dystrybutorem firmy Sungrow – lidera w zakresie falowników dedykowanych do rozwiązań farmowych, który posiada 27 proc. udziału w rynku za 2021 rok w którym dostarczył 35 GW.

Ścisła współpraca z firmą pozwala na stworzenie oferty skonfigurowanej pod najbardziej wymagającego klienta. Sungrow ugruntował już swoją rozpoznawalność w segmencie największych projektów.

Sungrow jednak to nie tylko falowniki największych mocy. Zgodnie z naszą strategią już w połowie roku na szeroką skalę otworzymy dostęp polskim instalatorom do najbardziej zaawansowanych technologicznie falowników tego producenta w zakresie mocy od 2 do 20 kWDecyzją o wyborze tego produktu otwieramy również dostęp do falowników gotowych do współpracy z magazynami energii. Sungrow zapewnia ofertę dostosowaną do potrzeb każdego klienta.

Jeśli chodzi o konstrukcje montażowe niezbędne do zainstalowania instalacji, wybór był oczywisty. Firma INS-EL postawiła na długofalową, wieloletnią współpracę z liderem rynku konstrukcji, firmą BAKS dostarczającą rozwiązania, dzięki którym możliwy jest szybki montaż paneli fotowoltaicznych, zarówno w wersji wolnostojącej, jak i na dachach płaskich oraz skośnych. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło firmie stworzyć kompletny system charakteryzujący się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi, łatwością montażu, wysoką jakością wykonania, przystępnymi cenami oraz pozwalający zamontować panele fotowoltaiczne praktycznie w każdych warunkach. BAKS podobnie jak INS-EL jest firmą rodzinną i swoje działania zawsze opiera na wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów. Potrzeby te stanowią silny bodziec do pracy działu R&D, który nieustannie optymalizuje technologię konstrukcji z myślą o łatwości montażu dla instalatora.

Dzięki długofalowej współpracy z największymi dostawcami z branży, w ofercie INS-EL można znaleźć kompletną ofertę produktową takich producentów jak Jinko Solar, Sungrow czy Baks oraz wielu innych, ale również zaplanować inwestycję ze znaczącym wyprzedzeniem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fotowoltaiczną:

 

Dystrybucja rodem dla inwestora  nie tylko mikroinstalacje  INS-EL poważnie skupia się na projektach wielkoskalowych.

,,Nie boimy się dużej fotowoltaiki! Zespół INS-EL od wielu lat z powodzeniem, co pokazują dotychczasowe wyniki spółki, realizuje dostawy na inwestycje, zwłaszcza te o znacznej wartości jednostkowej. Dysponujemy zespołem handlowym, który posiada kompetencje oraz doświadczenie, aby sprostać wymaganiom stawianym przy realizacji dużych inwestycji. Dotychczas skupialiśmy się na dostawach pod projekty związane z energetyką, kolejnictwem, infrastrukturą drogową czy inwestycjami oświetleniowymi wielkoskalowymi. Aktualnie rozszerzyliśmy nasz portfel biznesowy oraz z sukcesami dostarczamy produkty oraz gotowe zestawy produktów 1MW-PACK-SELL pod farmy fotowoltaiczne wielkoskalowe (Utility-scale). Każdego dnia poszerzamy naszą ofertę o nowe komponenty” – mówi Krzysztof Kowalczyk, z-ca dyrektora handlowego firmy INS-EL.

Strategia rozwoju firmy jest nastawiona na obsługę dużych projektów gruntowych, mówimy tutaj o projektach o mocach 1 MW oraz większych.

„Oferta jest skrojona na miarę pod konkretną inwestycję, dzięki czemu nasi partnerzy biznesowi mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, kupując wszystko w jednym miejscu przy jednoczesnym, maksymalnym bezpieczeństwie oraz profesjonalnym wsparciu doradców techniczno-handlowych INS-EL dostępnych w całej Polsce. Aktualnie na rynku mamy do czynienia z dużymi turbulencjami oraz niestabilną sytuacją związaną z surowcami – warto współpracować z INS-EL, ponieważ dajemy gwarancję sprawnej i bezpiecznej realizacji inwestycji”dodaje Krzysztof Kowalczyk.

REKLAMA

Nasz sukces budujemy na sukcesie naszych partnerów, ich wsparciu oraz lojalności. Stawiamy na dystrybucję monobrandową, co sprzyja budowaniu oferty przez naszych partnerów i klientów. 

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem, organizowanym przez INS-EL, które odbędzie się 18 maja  ,,Wyzwania technologiczne w wielkoskalowej fotowoltaice”, w którym udział wezmą przedstawiciele firm tj. Jinko Solar, Sungrow i Baks, postanowiliśmy zadać kilka pytań producentom, z którymi współpracujemy.

Zapytaliśmy przedstawiciela firmy Jinko Marcina Jędrachowicza – dlaczego warto wybierać moduły N-type, które posiadamy w ofercie?

“Moduły w technologii N-type charakteryzują się znacząco niższą degradacją niż najbardziej popularne na rynku moduły typu P. Dzięki czemu przez dłuższy czas zachowują one bardzo wysoką sprawność  producent gwarantuje, że po 30 latach mamy prawie 90% wyjściowej mocy. Dzięki wyższej sprawności modułów typu N możemy w bardzo niedużych wymiarach zaoferować panele, które mają dużą moc  w przypadku wspomnianego produktu TIGER 66TR mamy tutaj tylko 20,8 kg oraz wymiary 1,85 m x 1 m, w których to osiągamy moc 405 W. Wyższa kwota, która zapłacimy za produkt, z nadwyżką zwróci się w całym okresie użytkowania dzięki dodatkowej energii, którą moduły pozwolą nam wygenerować.” 

Patrząc na to jak dynamicznie rozwijają się moduły fotowoltaiczne, trzeba przyznać, że przed producentami falowników stoją bardzo duże wyzwania szczególnie w zakresie farm fotowoltaicznych.

Pojawia się więc pytanie, jak optymalnie przewymiarować farmę, na co zwrócić uwagę przy doborze falownika pod moduły bifacjalne?

,,Przewymiarowanie farmy zależy od kilku czynników takich jak lokalizacja obiektu, warunki pogodowe, ewentualne zacienienie, ale także wymagania operatora sieci, maksymalna moc przyłączeniowa oraz budżet klienta.

Stosując mniejsze przewymiarowanie, a wiec większą moc falowników – gwarantujemy ze cała wytworzona energia w modułach PV zostanie oddana do sieci. Wiąże się to jednak z większym nakładem inwestycyjnym na początku (większa liczba falowników). Zbyt duże przewymiarowanie zapewni oszczędności na początku inwestycji, natomiast może doprowadzić do niekorzystnego ograniczania mocy wstrzykiwanej do sieci w niektóre słoneczne dni. By dokładnie ustalić, jaki stopień przewymiarowania jest odpowiedni, dla danej lokalizacji oraz konfiguracji sprzętu, należałoby przeprowadzić każdorazowo zestaw symulacji w programie obliczeniowym. Z naszych analiz wynika, iż częstym optimum jest stosunek DC do AC pomiędzy 1,33 a 1,14, co odpowiada konfiguracji dla farmy 1 MWp odpowiednio 3xSG250HX oraz 7xSG125HX.

Przy doborze falowników do najnowszych modułów należy zapoznać się z kluczowymi parametrami modułów, czyli napięciami, z uwzględnieniem wartości krańcowych dla danych zakresów temperatur. Należy oczywiście również sprawdzić prądy znamionowe paneli. Szczególnie ważnym parametrem jest maksymalny prąd zwarciowy, który nie może przekroczyć maksymalnego dopuszczalnego prądu zwarciowego falownika”odpowiada Senior Product Manager CEE w Sungrow Jerzy Rudnicki.

Istotne znaczenie ma także przygotowanie odpowiedniej konstrukcji pod moduły i tu rodzi się pytanie, jakie systemy do montażu są zalecane przy stosowaniu modułów bifacjalnych oraz w jaki sposób producent zwraca uwagę na instalatora, który przygotowuje konstrukcję.

,,Do mocowania modułów bifacjalnych zalecamy wykorzystanie specjalnie do tego zaprojektowane konstrukcje wolnostojące W-H4G2-BI (cztery panele w poziomie na dwóch podporach) oraz W-V2G2-BI (dwa panele w pionie na dwóch podporach) z optymalnie rozmieszczonymi profilami nośnymi, tak aby w pełni wykorzystać zalety płynące z użytkowania modułów bifacjalnych i zniwelować negatywne skutki zacieniania modułów przez konstrukcję.

Produkty firmy BAKS są projektowane z myślą o ludziach, którzy będą je użytkować. W każdym produkcie uwzględniony jest ergonomiczny kształt, optymalne rozmieszczenie, bezpieczeństwo instalatora oraz odpowiednia wielkość i kształt perforacji, tak aby wykorzystać w 100% możliwości instalacyjne danego produktu” odpowiada doradca techniczny firmy Baks Łukasz Winiarczyk.

Odpowiedzi na więcej nurtujących pytań poznacie na naszej konferencji poświęconej wielkoskalowej fotowoltaice.

Zachęcamy wszystkich do poznania lepiej naszej firmy oraz oferty naszych partnerów. Zapraszamy do udziału w naszej konferencji, w której poruszymy tematy:

  • Jak firma INS-EL radzi sobie z dużymi projektami? Koncepcja dostawy kompletnego pakietu produktów dedykowanych dla farm fotowoltaicznych 1 MW i ich wielokrotności (1MW-PACK-SELL).
  • Czym charakteryzują się moduły N-type – dlaczego warto zapłacić więcej?
  • Nowości produktowe od Jinko Solar jako pierwsze zaprezentowane w dystrybucji przez INS-EL.
  • Odpowiedź SUNGROW na innowacje technologiczne w modułach JINKO, biorąc pod uwagę parametry elektryczne nowych większych modułów 530 W bifacjalne i 540 W TIGER PRO.
  • Optymalizacja doboru systemu falowników oraz kompensacja mocy biernej.
  • Wypełnienie działki modułami na konstrukcji wschód-zachód lub południe.  

 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony:

http://www.ins-el.com.pl/

http://www.ins-el.com.pl/kontakt/oddzialy

Zapytania można kierować na e-mail: fotowoltaika@ins-el.com.pl

Platforma B2B: https://b2b.ins-el.com.pl/

 

artykuł sponsorowany