Frankfurt n. Odrą: mniej pracy w fabryce First Solar

Frankfurt n. Odrą: mniej pracy w fabryce First Solar
GreenOneTec, flickr cc-by-2.0

Największy producent paneli solarnych na świecie ogranicza pracę w swojej farbyce w położonym na granicy z Polską Frankfurcie nad Odrą.

Władze amerykańskiego potentata zapowiedziały, że chcą przesunąć prawie całą załogę (1200 pracowników) fabryki we Frankfurcie nad Odrą z pełnego wymiaru pracy na pół etatu. Jak informuje First Solar, taki ruch jest częścią nowej strategii firmy, zgodnie z którą globalna produkcja paneli PV ma w tym roku zostać zmniejszona z 2,5 GW do 2 GW.

REKLAMA

Takie posunięcie władz First Solar może dziwić, ponieważ zaledwie w połowie ubiegłego roku Amerykanie oddali do użytku we Frankfurcie nad Odrą swój drugi zakład produkcyjny, dzięki czemu całkowita moc produkcyjna niemieckiego oddziału First Solar przekroczyła 500 MW, a zatrudnienie zwiększono z 650 do ponad 1200 osób.

REKLAMA

Czytaj więcej o liście czołowych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, na której First Solar niezmiennie utrzymuje pierwsze miejsce, na Gramwzielone.pl w artykule: Najwięksi producenci paneli słonecznych w 2011