WFOŚiGW w Olsztynie przyznał dotację na budowę farmy fotowoltaicznej

WFOŚiGW w Olsztynie przyznał dotację na budowę farmy fotowoltaicznej
Solar energy power plants, flickr cc

W znajdującym się w powiecie nowowiejskim (woj. warmińsko-mazurskie) Mszanowie powstanie farma fotowoltaiczna. Inwestor otrzymał unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. warmińsko-mazurskiego. 

Farma fotowoltaiczna składająca się z 414 paneli fotowoltaicznych powstanie na terenie 0,6 ha. Ma produkować rocznie ok. 92 MWh energii elektrycznej. 

Inwestorem jest spółka celowa Electricity F1 Sp. z o.o. 

REKLAMA
REKLAMA

Koszt inwestycji szacuje się na 739 tys. zł, z czego wartość dofinansowania przyznanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie z RPO dla Warmii i Mazur wyniesie 295 tys. zł. 

Farma fotowoltaiczna w Mszanowie ma powstać do jesieni tego roku. 

To kolejna naziemna farma fotowoltaiczna, której budowa zostanie częściowo sfinansowana ze środków RPO na Warmii i Mazurach. WFOŚiGW ze środków RPO dofinansuje też budowę farmy fotowoltaicznej na podolsztyńskim lotnisku w Gryźlinach (więcej na ten temat: Czesi zaprojektują i zbudują farmę fotowoltaiczną pod Olsztynem), a także naziemnej instalacji fotowoltaicznej koło Olsztynka (więcej na ten temat: Koło Olsztynka powstanie farma fotowoltaiczna).

gramwzielone.pl