Dotacja na farmę fotowoltaiczną w Olsztynie

Dotacja na farmę fotowoltaiczną w Olsztynie
liz west, flickr cc

Firma Grupa Eko Park Sp. z o.o. podpisała umowę o dofinansowanie z WFOŚiGW w Olsztynie na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 600 kW która będzie realizowana w najbliższym czasie obrębie miasta Olsztyn.

Wartość projektu zakładającego budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 600 kW w Olsztynie to 4,735 mln zł, z czego przyznana dotacja unijna pokryje 1,634 mln zł. 

Spółka zależna  GEP – Eko Park IX Sp. z o.o. również podpisała umowę o dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną o mocy 920 kW. W tym przypadku wartość unijnej dotacji wynosi 2,35 mln zł przy całkowitej wartości inwestycji na poziomie 6,8 mln zł. 

REKLAMA

W obu przypadkach dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Warmii i Mazur na lata 2007-2013. 

Grupa Eko Park jest firmą z branży odnawialnych źródeł energii, specjalizującą się w rozwijaniu projektów farm wiatrowych. Spółka realizuje obecnie również kilkadziesiąt projektów farm fotowoltaicznych w całym kraju.

REKLAMA

Poprzez spółkę zależną – Sagittarius Solutions Sp. z o.o. jest operatorem farmy wiatrowej 7,5 MW w gminie Raciążek.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl Michał Polanowski, członek zarządu spółki, Grupa Eko Park jest w trakcie przekształcania formy prawnej na spółkę akcyjną oraz tworzenia grupy kapitałowej, która będzie składała się z kilkunastu spółek zależnych.

Firma Grupa Eko Park w najbliższym czasie planuje budowę kolejnych farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz debiut na rynku giełdowym New Connect.

Więcej informacji o innych projektach fotowoltaicznych, które otrzymają unijne dofinansowanie w ramach RPO dla woj. warmińsko-mazurskiego w artykule: Kto dostanie dotacje na fotowoltaikę w woj. warmińsko-mazurskim?

gramwzielone.pl