Niemiecki pawilon na EXPO 2015 będzie zasilany przez organiczne panele PV

Niemiecki pawilon na EXPO 2015 będzie zasilany przez organiczne panele PV
Projekt "solarnych" drzew na EXPO 2015 / Schmidhuber press

„Solarne” drzewa z wbudowanymi organicznymi ogniwami fotowoltaicznymi (OPV) dostarczą energię niemieckiemu pawilonowi na światową wystawę EXPO, która odbędzie się w przyszłym roku w Mediolanie. 

Ogniwa fotowoltaiczne dostarczy niemiecka firma Belectric specjalizująca się w budowie dachowych i naziemnych elektrowni fotowoltaicznych, a także produkująca ogniwa PV. 

– Organiczna fotowoltaika otwiera całkiem nowe możliwości w architekturze. Ogniwa organiczne można zaadoptować do potrzeb architektów i projektantów  – a nie odwrotnie – komentuje budowę instalacji OPV na EXPO 2015 Hermann Issa z firmy Belectric. 

REKLAMA
REKLAMA

Organiczna fotowoltaika to szansa na rozwój sektora BIPV (Building Integrated Photovoltaics), czyli fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami. Według Niemieckiego Federalnego Stowarzyszenia Budownictwa, BIPV można zastosować w sumie na 3 tys. km2 budynków istniejących w Niemczech. 

Organiczne ogniwa fotowoltaiczne zostaną wmontowane w ekspozycję symbolizującą drzewa, które będą dostarczać cień gościom odwiedzającym EXPO 2015, a jednocześnie będą też produkować prąd zasilający niemiecki pawilon. 

Temat przewodni przyszłorocznej wystawy EXPO 2015 to „Feeding the Planet, Energy for Life”. 

gramwzielone.pl