Notowana na NewConnect spółka z branży PV odwołuje prognozy finansowe

Notowana na NewConnect spółka z branży PV odwołuje prognozy finansowe
OregonDOT, flickr cc

Notowana od zeszłego roku na NewConnect spółka Novavis poinformowała o odwołaniu prognoz finansowych do rok 2016. Jako powód odwołania prognoz Novavis wskazał problemy na rynku energii odnawialnej wynikające z braku ustawy o odnawialnych źródłach energii. 

Spółka Novavis podała w komunikacie, że „otoczenie rynkowe i prawne nie pozwalają spółce w pełni realizować zakładanej polityki handlowej w oparciu o odnawialne źródła energii. Wciąż brak jest wiążących przepisów legislacyjnych dotyczących odnawialnych źródeł energii oraz pewnych informacji o cenach odkupu energii i systemach wsparcia przewidzianych przez rząd na ten cel. 

Warszawska spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w listopadzie 2013 r. Jak informowała wówczas w komunikacie – Novavis Spółka Akcyjna jest odpowiedzią polskiej nauki i biznesu na systematycznie zwiększający się popyt gospodarczy skierowany w stronę nowych technologii. Rosnące koszty funkcjonowania przedsiębiorstw i utrzymania gospodarstw domowych to składowe wielu różnych czynników, które powinny być racjonalnie zbilansowane. 

REKLAMA

Ostatnio Novavis realizował projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 400 kW w Dubience, na którą otrzymał z URE promesę koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. 

REKLAMA

Firma realizuje też projekt „Zielone Spółdzielnie”, który ma na celu zmniejszenie energochłonności w spółdzielczych budynkach mieszkalnych. – Celem programu jest zmniejszenie energochłonności w budynkach spółdzielni mieszkaniowych poprzez wykonywanie instalacji fotowoltaicznych, działających jako dodatkowe wspomaganie elektryczne dla części wspólnych w budynkach – informuje spółka. 

W ubiegłym miesiącu Novavis – jak zaznacza w raporcie miesięcznym – w związku z implementacją programu „Prosument”, podpisał przedwstępną umowę na montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,75 kW na budynkach Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Grabów”.

W ubiegłym roku Novavis prognozował osiągnięcie zysku netto na 2014 r. na poziomie 600 tys. zł przy przychodach 6 mln zł, a na 2016 r. spółka planowała zwiększenie przychodów do 13,5 mln zł, a zysku netto do 2,025 mln zł. 

gramwzielone.pl