EasySolar – pierwsza na świecie aplikacja do projektowania i sprzedaży systemów fotowoltaicznych

EasySolar – pierwsza na świecie aplikacja do projektowania i sprzedaży systemów fotowoltaicznych
EasySolar press

EasySolar to pierwsza na świecie aplikacja mobilna, służąca do projektowania systemów fotowoltaicznych i generowania niesamowitych ofert, która całkowicie zmienia sposób pracy instalatorów oraz projektantów z branży.

WWW.EASYSOLAR.CO

Porozmawiajmy o projektowaniu systemów fotowoltaicznych!

REKLAMA

Czy potrafisz wyobrazić sobie, jak rozpoczynasz projekt u klienta używając do tego jedynie własnego smartfona? Posiadasz przy tym pełną możliwość szybkiego zebrania potrzebnych danych i zaprezentowania konfiguracji systemu. Następnie kończysz projekt w biurze i wysyłasz jednym przyciskiem, delektując się przy tym poranną kawą – czy to nie łatwiejszy i przyjemniejszy sposób pracy? Dzięki EasySolar jest to możliwe.

Aplikacja zmienia całkowicie sposób pracy fachowców z branży fotowoltaiki, wspomaga sprzedaż, a dzięki świetnemu designowi, sprawia, że cały proces staje się niezwykle przyjemny.  

pv-magazine: Technologie mobilne wraz z rozwojem rynku urządzeń mobilnych uderzają w rynek i inspirują firmy do zmiany sposobu pracy. www.pv-magazine.com

North American Clean Energy: ‘Aplikacja EasySolar wyznacza nowe doświadczenia podczas projektowania systemów fotowoltaicznych’ www.nacleanenergy.com

EnergyTrendPV ‘To pierwsze oprogramowanie oparte na technologii chmury, które pozwala na dzielenie się projektami z wybranymi członkami zespołu , idealne dla osób w ciągłym w ruchu.’ www.energytrend.com

Planet Save:(…) jeśli jesteś fachowcem z branży fotowoltaiki, szukającym nowych narzędzi wspomagających Twoją pracę prosto z Twojego smartfona i tabletu, pozwoli Ci na to nowa aplikacja EasySolar’

www.planetsave.com

Renewables International: ‘innowacyjne rozwiązanie dla fotowoltaiki przeznaczone do projektowania i wymiarowania systemów’ www.renewablesinternational.net

Funkcjonalność

Rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych

Każdy projekt jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej, możliwe jest zaprezentowanie inwestorom najróżniejszych sposobów rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych na wybranym obiekcie. Pozwala to na dobranie najkorzystniejszego, pod kątem technicznym oraz estetycznym, rozwiązania.

Naniesienie rozmieszczenia systemu fotowoltaicznego jest możliwe zarówno na zdjęciach, jak i na mapie Google. Aplikacja korzysta nie tylko z zapisanych na danym urządzeniu zdjęć, ale również daje możliwość bezpośredniego ich wykonania. Ponadto posiada także opcję tworzenia szkiców technicznych.

Wyobraź sobie możliwości, jakie daje Ci aplikacja mobilna podczas spotkania z klientem.

Pomiar azymutu i nachylenia

Kompas jest jednym z podstawowych narzędzi dostarczających dane, niezbędne do wykonania projektu. Z aplikacją EasySolar sprawdzisz azymut jeszcze łatwiej – przesunięcie urządzenia w odpowiedni sposób umożliwia bezpośredni odczyt, a wszystkie dane pozostają zapisane w chmurze.

To niesamowite, jak łatwo możesz zmierzyć nachylenie dachu, na którym planujesz rozmieścić system. Aplikacja pozwala Ci na korzystanie aż z dwóch możliwości.

Przyłóż smartfon do powierzchni dachu, a urządzenie wyświetli jego nachylenie, lub po prostu zrób zdjęcie i odczytaj kąt.

Symulacja zacienienia

Aplikacja EasySolar posiada również opcję, która umożliwia symulację i pomiar długości cienia, wpływającego na pracę systemu, zależnie od pory roku. To kapitalne narzędzie pozwala na weryfikację potencjalnego poziomu zacienienia i przedstawienie tego w sposób wizualny.

REKLAMA

Dzięki tej informacji, możliwe jest ustalenie optymalnej konfiguracji systemu fotowoltaicznego tak, aby panele pozostawały niezacienione przez jak największą ilość czasu i tym samym, generowały jak najmniejsze straty przy produkcji energii elektrycznej. Teraz możesz bez problemu udzielić odpowiedzi na jedno z najczęściej zadawanych pytań inwestorów!

Baza nasłonecznienia

Jednym z najistotniejszych, podczas wykonywania analizy finansowej, elementów, jest znajomość natężenia promieniowania słonecznego dla danego obszaru. Baza danych aplikacji EasySolar zintegrowana jest bezpośrednio z mapami Google i oparta na statystykach NASA. Dzięki temu, użytkownik może w sposób nieograniczony, korzystać z najdokładniejszych informacji na temat każdego miejsca na ziemi. A to wszystko nadal z poziomu telefonu komórkowego.

Co więcej, dzięki obecności GPS w urządzeniu, nie musisz wpisywać adresu lokalizacji, po prostu użyj do tego aplikacji!

Analiza finansowa

Za pomocą aplikacji EasySolar, w szybki i efektywny sposób, stworzysz przejrzyste i szczegółowe analizy finansowe, dzięki którym Twoje oferty wyróżnią się wśród ofert konkurencji!

Prezentując analizę finansową, zaprezentować możesz okres zwrotu inwestycji oraz oszczędności. W analizie uwzględnione zostały zarówno systemy, które będą całkowicie odsprzedawać energii do sieci, jak i te, które produkować ją będą na potrzeby budynku.

Wielkość instalacji dobierana jest pod kątem zapotrzebowania budynku na energię elektryczną oraz oczekiwań inwestora. Przygotowując ofertę, należy wybrać system wsparcia: od taryf gwarantowanych, przez zielone certyfikaty, dopłaty do produkcji, jak i systemy hybrydowe, a nawet system aukcyjny.

Analiza uwzględnia różne możliwości finansowania inwestycji, wraz ze wstępnie zdefiniowanymi parametrami. Koszty systemów ustalane są i wpisywane przez instalatorów, co stwarza możliwość szybszego i sprawniejszego przygotowywania wyceny projektu.

Lista projektów

Wykorzystując technologię chmury, aplikacja daje możliwość dostępu do projektów z dowolnego urządzenia. W każdej chwili można je edytować, a co więcej, są one w pełni bezpieczne, ponieważ automatycznie tworzona jest ich kopia zapasowa na dodatkowych serwerach. Dzięki EasySolar organizacja projektów jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Ponadto, znacznie łatwiejszym staje się uporządkowanie pracy i poprawa komunikacji pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu. Projekty można bowiem udostępniać nieograniczonej ilości osób, a zespoły mają możliwość wykupienia specjalnych pakietów dla większej ilości użytkowników.

Automatyzacja tworzenia ofert sprawia, że żmudny czas przeznaczony na właściwą prezentację oferty zostaje znacznie zredukowany. Oznacza to zupełnie nowe możliwości sprzedaży systemów i zwiększenie ilości zaoszczędzonego czasu.

Sprzedawaj więcej dzięki aplikacji EasySolar

Podczas sprzedaży systemów fotowoltaicznych, każdy krok, do momentu zamknięcia transakcji, jest obciążony ryzykiem. Z uwagi na czasochłonny proces oraz potrzebę uporządkowania niezbędnych danych pomiędzy członkami zespołu, istnieje ryzyko wydłużenia przebiegu sprzedaży, lub w skrajnych przypadkach, utraty klienta i przejęcia go przez konkurencyjną firmę.

Aplikacja EasySolar rozwiązuje wszystkie te problemy. Od teraz możesz pracować szybciej i bardziej profesjonalnie. Posiadasz możliwość zarządzania projektami i klientami w sposób prosty i sprawny, a dzięki temu, Twoja sprzedaż w naturalny sposób rośnie.

Aplikacja EasySolar to idealne rozwiązanie jeśli:

 • szukasz innowacyjnych rozwiązań,
 • chcesz mieć zawsze dostęp do wszystkich swoich projektów,
 • jesteś w ciągłym ruchu, cenisz swój czas,
 • chcesz efektywniej sprzedawać systemy fotowoltaiczne,
 • przywiązujesz wagę do efektywnego zarządzania projektami,
 • chcesz generować lepsze oferty,
 • szukasz narzędzia, które pozwoli Ci wizualizować projekty omawiane z klientem,
 • chcesz w prosty sposób pracować nad projektami wewnątrz Twojego zespołu,
 • potrzebujesz narzędzi do wykonania pomiarów przed przygotowanie oferty.

Aplikacja EasySolar gwarantuje:

 • szybszą pracę,
 • szybszą interakcję z klientem,
 • większy profesjonalizm,
 • efektywną współpracę w teamie,
 • bardzo krótki czas przygotowania oferty,
 • integrację narzędzi pomiarowych z aplikacją do projektowania,
 • dostęp do zaawansowanych algorytmów z poziomu telefony komórkowego,
 • dostęp do największej bazy produktów,
 • prezentację klientom różnych możliwości,
 • przedstawienie analiz finansowych w formie graficznej.

Wypróbuj aplikację EasySolar już dziś, i sprawdź, jak zmieni się Twoje doświadczenie z projektowaniem systemów fotowoltaicznych oraz jak wzrośnie Twoja sprzedaż.

Już wkrótce aplikacja do pobrania na stronie producenta.

Zarejestruj się już dzisiaj i otrzymuj pierwszy informacje o aktualizacjach!

www.easysolar.co

DOTACJE NA INNOWCJE

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO INNOWACYJNA GOSPODARKA

artykuł sponsorowany


Poznaj możliwości aplikacji EasySolar i jej autorów podczas konferencji Greentechcamp.pl 2014, 14 listopada 2014 r. we Wrocławiu // www.greentechcamp.pl